22232425262728
2930

30. říjen 2022 19:50

Čtvrtá remíza, tentokrát bez gólu

Domácí fotbalisté konečně nastoupili proti soupeři tzv. věkově rovnocennému, jenže tohoto faktu si vůbec nevážili ... Zápas začali doslova katastrofálně, a tak Berounští měli již v úvodní minutě výhodu dvou rohových kopů a navíc hned šanci jako hrom ... Hampl ale naštěstí pro domácí branku ze dvou metrů překopl. Stejný hráč za pět minut využil nesoustředěnosti Čechie a z malého vápna napálil pravou tyč Merhoutovy branky! Ta domácímu gólmanovi pomohla ještě v 18. min., kdy zastavila prudkou výstavní ránu Zavadila z 25 m. Novojáchymovští se nemohli dostat do tempa, přesto se jim naskytla ideální příležitost ke skórování. Landa v šestnáctce po centru Patery fauloval Morsteina a verdikt sudího byl jasný - penalta. K té se postavil kapitán Spurný, jenže na jeho nadzemní střele k tyči si Ilko doslova smlsnul a pokutový kop vyrazil na roh... Také další minuty nabídly pouze nepřesnost na kopačkách domácích, kterým nevycházelo prakticky vůbec nic. V dobré příležitosti se i tak ocitl Morstein, ale nedal, poté se hradbu těl nepodařilo propálit Vlčkovi.
Druhé dějství bylo ze strany domácích povedenější. Krásnou akci vymysleli Odeesho Yaqo s Krobem a na konci Morsteinovu střelu likvidoval pohotově brankář Ilko. Merhouta v domácí brance prověřil, ale nenachytal, přízemní ranou z 28 m Zavadil. Poté zaváhání domácího brankáře u postranní čáry nedokázal využít Paluska a skóre zůstávalo nadále bezbrankové. Stav se neměnil ani po Spurného dlouhém autu, po němž Vlček pálil přímo z běhu pouze do boční sítě. To bylo na dlouhé minuty opět vše a hra domácích poté znovu postrádala nápad a také pohyb. Potrestat je mohl v 70. min. po brejku Zavadil, jenže jeho zakončení z 10 m bylo pouze propagační ... Ani Cembrit nehrál nijak líbivý fotbal a rodící se fotbalové akce byly spíše dílem náhody či nepřesností soupeře. Čtvrt hodiny před koncem vyrobil více „oranžový" než žlutě ohodnocený faul na hranici šestnáctky Krákora a Cembrit měl skvělou příležitost k ohrožení branky. M. Beňo ale nabídnutou příležitost odmítl a střelu z trestného kopu hodně pokazil. Deset minut před koncem orazítkoval tyč také Morstein a odražený míč již Spurný nedokázal vrátit do soupeřovy branky. Berounští opláceli šancí prakticky vzápětí, jenže tentokrát branku hlavou těsně minul R. Beňo. Jakkoliv se mohlo zdát, že si Čechie výhru za nedělní výkon ani nezaslouží, gólu se přesto dočkala a to dvě minuty před koncem. Bohužel, neuznaného. Po akci Spurného dorážel míč do branky z malého vápna Cimpa, ale radost domácích překazil zvednutý praporek rozhodčího Sekerky. Gólu se tak v Novém Jáchymově diváci nedočkali, přičemž Čechie si po mdlém výkonu do tabulky připsala po čtvrté remíze šestnáctý bod do tabulky okresního přeboru.

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE na hřišti soupeře a to v sobotu 5. listopadu 2022, kdy se od 14:00 hodin představí v Žebráku. K tomuto zápasu je vypraven autobus (děkujeme V. Hrubému za podporu), jehož odjezd je ve 12:30 hodin z návsi. Pojeďte či přijeďte Čechii povzbudit !!!

ČECHIE Nový Jáchymov - Cembrit Beroun 0:0.
Rozhodčí:
Palek - Sekerka, Fikrle. ŽK: Pavlišta, O. Novák, Krákora, Odeesho Yaqo, Krob. Diváků: 130.
Sestava: Z. Merhout - O. Pavlišta, M. Suchý, M. Krákora, O. Novák (83. V. Cimpa), K. Pecha, L. Patera (46. J. Krob), J. Odeesho Yaqo, M. Vlček (67. J. Havel), L. Spurný, J. Morstein. Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, T. Frydrych, M. Pelc, T. Cihelka, L. Havlíček.