22232425262728
2930

14. listopad 2022 07:49

Derby Habrového potoka Čechie na svém hřišti zvládla

Netradiční sobotní dopolední výkop se sice negativně podepsal pod návštěvnost, ale zato náramně zapadal oběma soupeřům do dlouhého podzimního pozápasového hodnocení ...
Utkání samotné začali lépe Nižborští. V 7. min. zpod svahu od postranní čáry zacentroval do skrumáže Kučera, centru uhnuli jak domácí zadáci, tak hostující Dóša, a tak míč trochu nečekaně doputoval až do sítě - 0:1. Brzy nato ale bylo vyrovnáno. Pohlednou akci po ose Spurný - Morstein - Krob zakončoval umístěnou střelou pod břevno Pavlišta - 1:1 /12´/. Zakrátko mohli domácí přidat další gól, jenže Patera ve skluzu neumístil mezi tyče Morsteinovu ideální přihrávku. Na konci 18. min. vyslal do šestnáctky soupeře milimetrový pas Krob a Morstein přímo ze vzduchu načal dobře mířenou střelou k tyči svůj střelecký koncert - 2:1. Na opačné straně vystrašil Čechii přímo z rohu F. Matějka, když míč z jeho levačky trefil spojnici břevna a tyče! Stejný hráč soupeře střílel nebezpečně i pět minut před přestávkou, kdy míč po střele z 25 m jen o centimetry minul levou tyč domácí branky.
Druhé dějství začali pro změnu lépe domácí a také hned gólově. Vysunutí Havla zúročil Morstein, který udělal kličku brankáři a do prázdné branky očekávaně také zavěsil - 3:1. Nižborští odpovídali dvěma nebezpečnými projektily ze strany (Sevald, F. Matějka), ale Merhout byl v prvním případě pozorný, v tom druhém mu pomohlo břevno. Když se zanedlouho v šestnáctce bez efektu ukličkoval Sevald, o slovo se znovu přihlásili domácí hráči. Patera vyslal do brejku Morsteina, ten však ještě sám proti brankáři hattrick odmítl. Chyba vyrazil míč obětavě na rohový kop. Ten zahrál Spurný a míč uvnitř malého vápna jen prosvištěl kolem hlav Suchého a pak i Morsteina. Příležitost ke skórování měl i Patera po uličce O. Nováka, ale také nedal. Hlaváčkova rána z dálky na opačné straně se mezi tyče rovněž nevešla, a tak byla řada znovu na Čechii. Dva rohové kopy Spurného v jedné minutě vyrážel Chyba v poslední chvíli zpod břevna a ubíhající minuty hrály do not více domácím fotbalistům. V samotném závěru se pak Morstein kýženého, svého druhého podzimního hattricku přece jen dočkal. V 87. min. nejprve nohou (4:1) a o dvě minuty hlavou (5:1) uzavřel účet "derby Habrového potoka" / pozn.: 13.9. 2020 ČECHIE - Nižbor 2:3; 3.10. 2021 ČECHIE - Nižbor 6:1; 14.5. 2022 Nižbor - ČECHIE 5:2 /.

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE na jaře příštího roku.
Klub touto cestou děkuje všem svým příznivcům a sponzorům za podporu a přízeň v podzimní části okresního přeboru.

ČECHIE Nový Jáchymov - Nižbor 5:1
(2:1).
Branky:
Morstein 4. Pavlišta. Rozhodčí: Pánek - Palič, Pixa. ŽK: Havel, Suchý. Diváků: 85.
Sestava: Z. Merhout - J. Havel, M. Suchý, M. Krákora, J. Novák, J. Odeesho Yaqo, O. Pavlišta, J. Krob (46. O. Novák, 89. T. Cihelka), L. Patera (69. D. Adam), L. Spurný, J. Morstein.
Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, T. Frydrych, M. Pelc.