27. březen 2023 18:23

Z Trubína opět se třemi body, znovu ale pořádně zhořklými ...

Očima trenéra:

Trubín - Čechie Nový Jáchymov 2:3 (0:0)

K prvnímu mistrovskému zápasu jarní části sezóny 2022/2023 jsme zajeli na horkou půdu do Trubína. K dříve omluveným Cimpovi, Havlovi a Vlčkovi, přibyli na poslední chvíli oba Novákové a také Adam. Hry nejsou zatím schopni ani Cihelka se Semerákem, oba laborují se zraněným kotníkem. V základní sestavě nastoupila nová posila Lev. Druhá posila Jelínek zůstal společně s Krobem a Hrdličkou na lavici náhradníků.
V prvním poločase byla hra velmi neurovnaná s obrovským množstvím chyb na obou stranách. Kontrole míče vadil nepříliš rovný terén, a tak velké množství přihrávek nenašlo toho správného adresáta. Proto není divu, že poločas skončil bez branek.
O přestávce jsme se snažili mužstvo uklidnit, upozorňovali jsme na vítr a hru z kopce. V úvodu druhé půle jsme opravdu začali lépe a přesněji kombinovat. V 57. min. faulovali domácí Odeesha Yaga v pokutovém území a rozhodčí Divílek nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Frydrych a s přehledem proměnil - 0:1. Vedení nám vydrželo pouhou minutu. Při snaze odhlavičkovat míč se srazili Pecha se Suchým, míč propadl za ně, následoval centr z brankové čáry a hlavička Flachse z malého vápna byla přesná - 1:1. V 62. min. se dostal do akce po pravé straně Patera, přesně odcentroval a Morstein se trefil parádně z voleje - 1:2. A zase to nebylo na dlouho. V 65. min. unikl Novák Suchému. Ten jej ve skluzu zezadu podrazil a následoval pokutový kop, který sám postižený proměnil - 2:2. Suchý pak dělal, co mohl, aby svojí chybu odčinil. Do pokutového území nabíhal při každé příležitosti a v 86. min. se mu podařilo vstřelit vítěznou branku po centru střídajícího Kroba - 2:3. Následný čtvrtý gól Morsteina nebyl pro domnělý ofsajd uznán. Někteří hráči z domácí lavičky vnikli na hrací plochu a po této neuznané brance tak okamžitě vznikla na hřišti mela. Pravděpodobně uráželi Odeesha Yaga, ten si to nenechal líbit a byl vyloučen společně s domácí trenérem Hejcmanem. Po tomto incidentu se dohrávaly ještě 3 minuty, ale vydřené vítězství jsme si již nenechali vzít.