22232425262728
2930

07. květen 2023 21:33

Čechie pokračuje v úspěšné jarní jízdě, tentokrát má skalp Všeradic

Úvodní dvacetiminutovka nedělního zápasu byla fotbalovou hrou tzv. od vápna k vápnu, s minimem střeleckých pokusů. Teprve pak si oba soupeři začali postupně vypracovávat slibné příležitosti k zakončení. První možnost vstřelit gól měl všeradický Suchý po nedorozumění domácí obrany s vlastním brankářem, ale jeho střela mířila nad břevno. Na opačné straně po Paterově zpětné přihrávce nesedla rána Spurnému a gól z toho také nebyl. Merhout v domácí brance se vyznamenal ve 42. min. a to hned dvakrát. Nejprve vyrazil tváří v tvář střelu Budilovi, pak skvěle zasáhl i proti hlavičce Suchého. Účet prvního poločasu završil dobře zahraný rohový kop Frydrycha, po němž ale Spurný hlavičkoval nad branku.
V začátku druhého dějství měl další skvělou příležitost Budil, ale sám před brankou, naštěstí pro domácí, trefil míč holení... Udeřilo tak na druhé straně hrací plochy. Spurný z těžkého úhlu na hranici velkého vápna vystřelil po zemi a dokonale zaskočil Vácu v brance hostí, který čekal spíše centr domácího kapitána - 1:0. Druhý gól přidali Novojáchymovští po necelých deseti minutách vyrovnané hry. Spurný zvolil z trestného kopu rozehrávku na Frydrycha, ten po několikametrovém sprintu přesně zacentroval a Morstein trefil míč ze vzduchu nádherně a také gólově - 2:0. Domácí mohli přidat další góly, ale v koncovce často selhali. Tak jako Morstein v 66. min. po Paterově výzvě, když sám před opuštěnou brankou z malého vápna branku překopl. Čechie v této fázi zápasu dobře kombinovala a odměnou za líbivou hru jí byly další šance, bohužel bez gólového efektu. V 74. min. Morstein sám před gólmanem ve stoprocentní šanci znovu neuspěl, po chvilce kroutil hlavou po promarněné tutovce i Frydrych... A tak si na další gól museli diváci ještě pět minut počkat. Spurný v pádu vysunul dopředu rozběhnutého Pateru, ten nemusel tentokrát nikomu přihrávat a svůj útěk zakončil přízemní střelou, která skončila v brance - 3:0. Pečeť v závěru utkání, po chybné rozehrávce hostí, mohli přidat domácí fotbalisté snadno. Morstein vybídl ke skórování střídajícího Lva, ten ale branku z ideální palebné pozice minul. Čechie v závěrečných minutách již hru plně kontrolovala a soupeře na dostřel vlastní branky už nepustila.

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE v Berouně /Na Ostrově - tráva/ a to v neděli 14. května od 17 hodin. Jejím soupeřem bude ČL-U Beroun B. Přijeďte Čechii povzbudit!

ČECHIE Nový Jáchymov - Všeradice 3:0 (0:0)

Branky:
Spurný, Morstein, Patera. Rozhodčí: Hájek - A. Vlachopulos, Vakula. ŽK: Pecha. Diváků: 130.
Sestava: Z. Merhout - O. Pavlišta, M. Suchý, T. Cihelka, L. Spurný (78. J. Lev), M. Krákora, J. Novák (46. J. Odeesho Yaqo), L. Patera (84. D. Adam), T. Frydrych, K. Pecha (78. O. Novák), J. Morstein.
Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, J. Vlach. Další hráči připravení do hry: V. Cimpa, M. Hrdlička, F. Jelínek.

e-mail: p.milfait@atlas.cz