22232425262728
2930

28. květen 2023 19:37

ČECHIE po čtrnácti dnech znovu vyloupila Beroun

Čechie přijela v neděli dopoledne do areálu Cembritu v roli favorita a tu splnila. Po devadesáti minutách si připsala další jarní výhru a nadále jí tak mezi okresní elitou právem patří druhá příčka tabulky.
Zápas samotný ale tak jednoznačný, jak by mohl napovídat konečný výsledek, rozhodně nebyl ... Již v 15. vteřině hosté vykopávali po zmatcích míč z vlastní brankové čáry a jakoby nevěděli, že zápas na levém břehu Berounky už začal. Již na začátku 8. minuty ale Novojáchymovští poprvé udeřili. Frydrych si do volného prostoru seběhl pro přihrávku od Krákory, poté nasměroval Morsteina do pravé české uličky a prchající hostující útočník nedal střelou po zemi Illkovi v domácí brance sebemenší šanci - 0:1. Hosté začali být po gólech hladoví a za tři minuty to byl znovu Morstein, kdo Cembrit pořádně vylekal. Jeho hlavičku z malého vápna ale na brankové čáře odvracel rovněž hlavou Beňo. Hostující útočník s č. 21 na zádech byl nadále při chuti a vědět o sobě dal opět v 17. minutě. To si na levé straně šikovně pokryl míč a po krátkém sprintu dokonale vyprášil Illkovy rukavice. Domácí se do dalšího nebezpečného útoku dostali až ve 23. minutě. Rozhodčí Divílek posoudil střet v pozoru stojícího Cihelky na brankové čáře s Paluskou jako penaltový a domácí zahrávali pokutový kop. Penaltu následně proměnil suverénně Zavadil - 1:1. Pocit křivdy rozehnala Čechie za pár minut tím nejlepším možným způsobem - gólem. Frydrych ve 30. min. vyslal dopředu Pateru, jeho střela zatřásla břevnem a z velké výšky padající míč nakonec dopravil z metru do sítě zblízka hrudí Morstein - 1:2. Nebezpečí pro domácí znamenal i prudký Paterův roh, který si málem do vlastní branky srazil hlavou Veselý.
Ani druhý poločas nezastihl hosty v nejlepší formě. Po nedorozumění Pechy s Merhoutem se v ideální šanci ke skórování ocitl nejprve Paluska, kterému zázračně míč vyrazil Merhout a při následné dorážce byl Zavadil odkrytou brankou hostí natolik překvapen, že jí netrefil ... Cembrit očividně toužil po druhém vyrovnání a další příležitost se mu naskytla v 54. min., kdy po rohovém kopu pálil přímo z voleje sice tvrdě, ale nepřesně nad branku Jungman. Na tahu tak byla opět Čechie a ta si s další pohlednou situací poradila opět gólově. Krákora přihrál opět Frydrychovi, hbitý záložník hostí si tentokrát vybral Spurného a hostující kapitán podobným způsobem, jako poprvé Morstein, proti brankáři také uspěl - 1:3. Hosté se po tomto gólu dokonale uklidnili a ovládli hru. Patera zakrátko poslal na zteč opět Spurného, jeho lob z hranice šestnáctky ale v brance domácích neskončil. Domácí hráči se mohli nadechnout čtvrt hodiny před koncem, jenže stoprocentní šanci uvnitř šestnáctky soupeře doslova zazdil zcela osamocený Zavadil střelou do oblak ... Brejk hostí byl také nebezpečný, avšak Morstein po Frydrychově přihrávce mířil vedle. Potlesk diváků za zábradlím si pak po Paterově rohu vysloužil Frydrych ranou z voleje z 18 m a také výborný zákrok Ilka. Vítěznou pečeť přidala výsledku Čechie v 88. minutě. Po přečíslení čtyř na jednoho a Morsteinově přihrávce mohl nejprve skórovat střídající Adam, ale roli zakončovatele nakonec zvládl lépe Frydrych - 1:4.
Čechie si tak po čtrnácti dnech po zásluze odvezla z Berouna opět výhru!

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE v Nižboru a to v sobotu 3. června od 17 hodin. Přijeďte Čechii povzbudit!

Cembrit Beroun - ČECHIE Nový Jáchymov 1:4 (1:2)

Branky:
Morstein 2, Spurný, Frydrych. Rozhodčí: Divílek - Hájek, Šnajdr. ŽK: Krákora, Morstein. Diváků: 80.
Sestava: Z. Merhout - J. Odeesho Yaqo (78. O. Novák), M. Suchý, T. Cihelka, M. Krákora, L. Patera, T. Frydrych (89. F. Jelínek), K. Pecha, J. Lev (85. D. Adam), L. Spurný (68. M. Vlček), J. Morstein (89. M. Hrdlička).
Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, P. Milfait, M. Pelc, P. Cihelka. Další hráči připravení do hry: M. Babrňák.