20212223242526
2728293031

11. červen 2023 21:36

Čechie na jaře poprvé prohrála, i tak se fotbal divákům líbil

Krásné počasí a souboj prvního s druhým v tabulce přilákaly do Nového Jáchymova opět velice slušnou diváckou návštěvu. Soupeř z Hořovic se v odvetě představil znovu s velice mladým kádrem (pozn.: nejstarší hráč Hořovic - ročník 1996, naproti tomu nejmladší hráč Čechie - ročník 1998).
Utkání samotné přineslo svižnou hru s velkým množstvím šancí na obou stranách.
Čechie se po úvodních pěti minutách vymanila z tlaku soupeře a začala hru vyrovnávat. První zákrok si ale připsal Merhout v domácí brance, když vyrazil střelu Fatky. Na opačné straně měli hosté velké problémy s pohlednou akcí po ose Spurný - Frydrych - Morstein, zatrnulo jim zakrátko i po prudkém centru Patery z opačné strany. Síť se poprvé rozvlnila po uličce Spurného Morsteinovi, který po zemi sice skóroval, ale gól nebyl pro ofsajd uznán. Začal se hrát oboustranně hodně útočný fotbal a více se k šestnáctce soupeře začali tlačit domácí fotbalisté. Po dalším Paterově centru hlavičkoval Lev do břevna! Horní tyč hořovické branky nastřelil za čtyři minuty obloučkem také Spurný po krásném nákopu Suchého. Tyto situace mohly domácí mrzet již ve 25. minutě. Dlouhý nákop za domácí beky převzal Smetana, pronikl do velkého vápna a chytrou točenou střelou k tyči otevřel skóre zápasu - 0:1. Vyrovnat mohl brzy Spurný, který se vší silou dral do pokutového území soupeře, ale na zakončení již neměl potřebnou sílu. Po půlhodině hry zacentroval do šestnáctky opět Patera, jenže Pecha jeho pobídku poslal z voleje na penaltovém puntíku nad branku. Stoprocentní příležitost na stejném místě na opačné straně promarnil zakrátko také Dráb. Fotbal se musel divákům líbit, oba soupeři hráli takřka bez zábran a zákonitě tak přicházely další šance. Ve 36. min. využil Smetana velké skrumáže v šestnáctce domácích a poslal Merhoutovi, který míč neviděl, k tyči další gólovou navštívenku - 0:2. Pro domácí to byl krutý stav, se kterým se však nehodlali smířit. Odpověď Čechie byla rychlá a hlavně gólová. Ve 37. min. vysunul Spurný Pateru, ten si pohlídal ofsajdové nebezpečí a Morstein, který míč před vybíhajícím brankářem převzal, měl jednoduchou úlohu - 1:2. Vyrovnáno pak bylo za další dvě minuty. Morstein byl na levé straně k neudržení a i když Brambora zmenšil domácímu útočníkovi střelecký úhel, proti jeho zakončení neměl sebemenší nárok - 2:2.
První poločas se líbil a bylo otázkou, komu přestávka prospěje lépe. I když v úvodních vteřinách zahrozil Morstein, jehož střelu na brankové čáře za pomoci pravé tyče srazil Bělohlávek, druhé dějství se začalo vyvíjet mnohem lépe pro fyzicky zdatnější a mladší tým Hořovic. Nejprve svůj brejk proměnil Frydrych - 2:3. Poté se po rohovém kopu hlavou prosadil Dráb - 2:4. Běžela teprve 56. min. zápasu, kdy po přečíslení domácí obrany zahnal do kouta naděje domácích úspěšnou dorážkou Frydrych - 2:5. Hořovická rezerva byla v této části zápasu očividně lepším mužstvem a to díky rychlosti, důrazu i kombinaci. Sympatická však byla snaha domácích s tímto stavem ještě něco „udělat" ... K pokusu o zvrat zavelel v 69. min. Frydrych. Ten sebral míč v pokutovém území váhajícím obráncům soupeře a z 12 m zamířil přesně k tyči - 3:5. S přibývajícími minutami však bylo všem jasné, že první jarní porážka Čechie v okresním přeboru se nezadržitelně blíží. Pět minut před koncem se do listiny střelců zapsal kapitán Vokůrka - 3:6. Poslední slovo v nedělním zápase pak měl v posledních vteřinách střídající Malec - 3:7. Ani tento výsledek ale na postavení obou soupeřů v tabulce nemohl nic změnit ...

Své poslední mistrovské utkání v sezóně sehraje ČECHIE opět doma a to v sobotu 17. června od 10:30 hodin. Jejím soupeřem bude Žebrák. Přijďte Čechii povzbudit!

ČECHIE Nový Jáchymov - Hořovice B 3:7 (2:2)

Branky:
Morstein 2, Frydrych. Rozhodčí: A. Vlachopulos - J. Špicl, Beránek. ŽK: Patera, Frydrych, Lev. Diváků: 170.
Sestava: Z. Merhout - J. Odeesho Yaqo, M. Suchý, M. Krákora, K. Pecha (86. F. Jelínek), O. Pavlišta (62. M. Vlček), L. Patera (77. M. Babrňák), T. Frydrych, J. Lev (70. D. Adam), L. Spurný, J. Morstein.
Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Pelc, L. Havlíček.