20212223242526
2728293031

20. srpen 2023 21:43

Úspěšné vykročení do nové sezóny - Čechie porazila Stašov

Úvodní zápas sezóny i přes úmorné vedro přilákal do areálu Čechie skvělou návštěvu, která byla svědkem přesvědčivého vítězství domácích fotbalistů.
V úvodních minutách byl nejvíce vidět domácí kapitán Spurný, který měl na stašovskou branku opravdový zálusk. V 5. min. proti vybíhajícímu Mikulkovi ještě neuspěl, ale za tři minuty už mohl jásat. Super akce Čechie po ose Pavlišta - Frydrych - Morstein skončila právě u Spurného, který z malého vápna pohotově zakončil - 1:0. Lob Spurného za dalších deset minut volal rovněž po gólu, ale velká šance skončila centimetry vedle branky soupeře, stejně jako střela domácího hráče s číslem 5 po chvíli ... Těsně mimo tyče pálil zanedlouho i Dochtor. Hosté působili od začátku bezradně a do zápasu je mohla vrátit 37. minuta. Rozhodčí Divílek po poradě se svým mladým kolegou i přes protesty domácích nařídil po zákroku Suchého pokutový kop, ale Carván nabídnutou příležitostí pohrdl. Lépe řečeno, gólman Merhout penaltu fantasticky zneškodnil! To na druhé straně se naopak hostující gólman musel zanedlouho pořádně červenat. Jeho kiks chladnokrevně potrestal Patera, který bez problémů trefil z hranice šestnáctky opuštěnou branku - 2:0.
Druhá půle nabídla znovu převahu domácích a rozpačitý fotbalový projev soupeře. Trestný kop Spurného ve 49. min. sice Mikulku vystrašil, ale v brance neskončil. Ojedinělou akci hostů pak ve skluzu zmařil suverénní Cihelka a Stašov dál čekal na slibnou příležitost, které se ale nedočkal. Po hodině hry Dochtor skvěle vysunul Frydrycha, ten tváří v tvář gólmanovi předvedl nejprve fotbalovou parádu a míč poté doslova uklidil do sítě - 3:0. Zápas byl prakticky rozhodnut, domácí pak využili plný počet střídání a rozhodně chtěli přidat i další góly. Poslední radost v poslední minutě utkání nakonec patřila Morsteinovi, který byl při zakončení důrazný a účet zápasu uzavřel - 4:0.

Další své mistrovské utkání v nové sezóně sehraje ČECHIE opět doma a to v neděli 27. srpna od 17:00 hodin. Jejím soupeřem bude Žebrák. Přijďte Čechii povzbudit!

ČECHIE Nový Jáchymov - Stašov 4:0 (2:0)

Branky:
Spurný, Patera, Frydrych, Morstein. Rozhodčí: Divílek - Bárta, Prošek. ŽK: Krákora. Diváků: 160.
Sestava: Z. Merhout - M. Krákora, M. Suchý, T. Cihelka, O. Pavlišta (81. M. Hrdlička), P. Dochtor (64. K. Pecha), L. Patera (75. J. Kudela), T. Frydrych, J. Lev (62. J. Odeesho Yaqo), L. Spurný (75. V. Cimpa), J. Morstein.
Realizační tým: M. Rosenbaum, J. Šindelář, P. Cihelka.

e-mail: p.milfait@atlas.cz