20212223242526
2728293031

27. srpen 2023 20:07

Podruhé to doma nevyšlo, body zaslouženě putují do Žebráku

Po výhře se Stašovem chtěla Čechie uspět doma i napodruhé proti Žebráku. Tento soupeř byl ale nad síly domácích fotbalistů a z Nového Jáchymova si zaslouženě odvezl tři body.
Novojáchymovské jako by silně poznamenalo odstoupení Frydrycha již ve 3. min. utkání a Čechie po zbylý čas marně hledala fotbalový mozek, který by usměrnil její akce ... V chmurném počasí se i tak v areálu sešla slušná divácká návštěva, která sledovala v první půli po většinu času oboustranně hru „od vápna k vápnu". Domácí měli sice míč častěji na svých kopačkách, ale jejich soupeř byl při přechodu do útoku mnohem nebezpečnější. To potvrdil ve 24. min. třeba Kováč, který trefil tyč Merhoutovy branky. Vedení se ale ujala domácí Čechie a to poměrně lacino. Morsteinův pokus ze strany si do vlastní branky srazil po půlhodině hry Knotek - 1:0. Pak se při jednom ze zákroků zranil gólman Merhout, delší dobu se tak při jeho ošetřování nehrálo a bylo jasné, že sudí hrací dobu v prvním dějství zcela jistě nastaví. Domácí si zřejmě mysleli, že se v časovém přídavku nemůže nic přihodit, avšak soupeř je ve 4. minutě „navíc" vyvedl z omylu. Střelou po zemi vyrovnal Jankovec a šlo se do kabin - 1:1.
Druhé dějství začalo šancí Žebráckých, jenže míč k jejich smůle pouze poskakoval po břevně Merhoutovy svatyně. Hosté byli o poznání aktivnější, lépe kombinovali, měli mnohem lepší pohyb s míčem i bez něj, a tak gól v jejich podání na sebe nenechal dlouho čekat. Otálení v domácí obraně potrestal Kováč - 1:2. Žebrák kontroloval průběh hry a Čechie o sobě dala vědět až po sedmdesáti minutách hry, kde nejprve Suchý poslal hlavou nad branku Paterův rohový kop a poté mířil Morstein vedle po přetaženém centru Odeesho Yaqo. To ale bylo na dlouhé minuty ze strany domácích, bohužel, vše ... Pojistku vedení hostů v 84. min. připojil Bednárik, který obešel i Merhouta a míč doslova donesl do prázdné branky - 1:3. Ke cti domácím fotbalistům slouží fakt, že se ještě pokusili s nepříznivým vývojem „něco" udělat. V 87. min. pronikal do pokutového území soupeře Šindelář, tam ho faulem zastavil Knotek a následoval zákonitě pokutový kop. Penaltu suverénně bombou pod břevno proměnil T. Cihelka a vykřesal naději na remízu - 2:3. Poslední dvě minuty a také dvě minuty nastavení už ale byly ze strany domácích spíše fotbalovou křečí. Čechie na kýžený bod tedy nedosáhla a na domácím trávníku tentokrát fotbalovějšímu soupeři těsně podlehla.

Další své mistrovské utkání sehraje ČECHIE v sobotu 2. září 2023 od 17:00 hodin v Neumětelích.
Přijeďte Čechii povzbudit!
NEZAPOMEŇTE v sobotu ani na turnaj starých gard /40+/ - 13. ročník Memoriálu Františka Spurného (začátek v 9 hodin) !!!

ČECHIE Nový Jáchymov - Žebrák 2:3 (1:1)

Branky:
vlastní, T. Cihelka z PK. Rozhodčí: Palek - A. Vlachopulos, Fikrle. ŽK: Krákora, Suchý, Odeesho Yaqo. Diváků: 115.
Sestava: Z. Merhout - M. Krákora, M. Suchý, T. Cihelka, O. Pavlišta (65. J. Odeesho Yaqo), P. Dochtor (72. J. Kudela), K. Pecha, T. Frydrych (3. L. Patera), J. Šindelář, L. Spurný, J. Morstein.
Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, M. Pelc, J. Vlach.