20212223242526
2728293031

03. září 2023 10:22

Šemíka zkrotil hattrickem Petr Dochtor

Čechie do Neumětel rozhodně nejezdí ráda, vzhledem k bilanci vzájemných zápasů z posledních let. I tentokrát se hosté v úvodních minutách museli vyrovnat s nátlakovou hrou soupeře, což se dařilo do 12. minuty. To se prodral podél postranní čáry do pokutového území Klimt a jeho prudkou přihrávku zavěsil pod břevno rozběhnutý Nový - 1:0. Čechii tento gól do kolen nesrazil, ale naopak probudil. Frydrych se Spurným vymysleli akci pro Krákoru, jehož hlavička mířila těsně nad branku domácích. Po dvaceti minutách hry už bylo vyrovnáno. Morstein doběhl zdánlivě ztracený přetažený míč, dostal se s ním až na brankovou čáru, odkud přihrál Dochtorovi, jehož pohotová levačka uvnitř šestnáctky byla neomylná - 1:1 /21´/. Zakrátko vyslal Odeesho Yaqo do útoku Morsteina, s jehož pokusem měla domácí obrana co dělat, aby odvrátila gólové nebezpečí. Ve 36. min. vystrašil Chvojku, který v brance vystřídal zraněného Vaníčka, nádhernou střelou Frydrych, ale „rezervní" gólman vyrazil jeho pokus na roh. Rohový kop zahrál Dochtor a hlavičce Suchého scházely centimetry. V poslední minutě první půle uvolnil hlavičkou Odeesho Yaqo opět Morsteina, jehož střela z otočky byla sice nebezpečná, ale nepřesná.
Druhé dějství začala lépe Čechie. Trestný kop Dochtora Chvojka v poslední chvíli u levé tyče vytěsnil. Zápas nabíral na tempu, ale také na tvrdosti a emotivní pětiminutovka se stala předzvěstí dalších šancí. Tu měli nejprve hosté a naložili s ní parádně. Frydrych krásně vysunul Morsteina, ten obešel brankáře, zachoval klid, přihrál z těžkého úhlu Dochtorovi a ten zblízka dorazil míč do sítě - 1:2 /65´/. Dochtor byl při chuti, což dokázal svým dlouhým slalomem z poloviny hřiště až do šestnáctky, jenže tam mu míč v posledním okamžiku odkopli domácí obránci. Hosté se ze svého vedení ale dlouho neradovali. Závaru a především zmatku uvnitř šestnáctky využil Komínek a ne zrovna povedenou střelou dokázal vyrovnat - 2:2 /73´/. Strhnout vedení na stranu „Šemíků" mohl po chvíli střídající Šebek, jenže míč napálil z 8 metrů nad břevno. To střela Pechy vzápětí z úctyhodných 25 m už potlesk diváků sklidila, přestože jen o centimetry minula levou šibenici domácí branky. Do konce zápasu zbývalo necelých sedm minut, když udeřila znovu Čechie. Patera od postranní čáry servíroval přihrávku přímo před branku a přestože si Chvojka na míč sáhl, v úspěšném zakončení Morsteinovi nezabránit nedokázal - 2:3 /84´/. Ještě veseleji bylo v táboře hostů za další tři minuty. Frydrychovo parádní sólo z půlící čáry zastavil až faul v pokutovém území a nachystán pro Čechii byl pokutový kop. Dochtor rozhýbal brankáře a penaltu suverénně střelou k pravé tyči proměnil, čímž zároveň završil premiérový hattrick v dresu Čechie - 2:4 /87´/. Hosté dohrávali zápas v deseti hráčích, když byl v 90. min. vyloučen po svém druhém „žlutém" faulu T. Cihelka. To už ale již nic nezměnilo na obrovské radosti hostů, kteří tak přímo ze šatny mohli již za chvilku poslat bouřlivý videovzkaz F. Voříškovi k jeho sedmdesátinám.

Další své mistrovské utkání sehraje ČECHIE doma a to v neděli 10. září od 17:00 hodin. Jejím soupeřem bude Chyňava. Přijďte Čechii povzbudit!

Neumětely - ČECHIE Nový Jáchymov 2:4 (1:1)

Branky:
Dochtor 3 /1x PK/, Morstein. Rozhodčí: Bidšovský - Šlapák, Vodička. ŽK: Spurný, Pecha, T. Cihelka. ČK: 90´ T. Cihelka. Diváků: 60.
Sestava: Z. Merhout - M. Krákora, M. Suchý, T. Cihelka, J. Odeesho Yaqo (80. O. Pavlišta), P. Dochtor, K. Pecha, T. Frydrych, L. Patera (87. J. Kudela), L. Spurný, J. Morstein.
Další hráči připravení do hry: D. Adam, T. Kotek.
Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, M. Pelc, P. Milfait.

e-mail: p.milfait@atlas.cz