20212223242526
2728293031

10. září 2023 20:23

Vůle po vítězství rozhodla, Čechie má další tři body

Slunečné počasí přilákalo v neděli odpoledne do Nového Jáchymova „divizní" návštěvu. Jakkoliv měla Čechie plnit roli papírového favorita, samotný průběh prvního poločasu tomu vůbec nenasvědčoval.
Již v 9. min. přehlédl Pecha vracejícího se Hebedu a jeho hlavička „domů" tak ideálně poslala chyňavského útočníka do samostatného gólového úniku - 0:1. Darovaný gól soupeři chtěla Čechie rychle odčinit. Trestný kop Spurného z 28 m našel u levé tyče připraveného gólmana R. Hosnédla, po chvilce pálil nad břevno z otočky Dochtor. Pak však přišel druhý kiks na straně domácích. Odeesho Yaqo nejprve nechtěně uvolnil Michalíka a svůj počin „napravil" vzápětí penaltovým zákrokem. F. Hosnédl nařízený pokutový kop proměnil a Chyňava rázem vedla o dva góly - 0:2. Ani druhá hrubka ale Čechii na kolena nesrazila. Ve 24. min. Pecha posunul míč Morsteinovi, ten pronikl hluboko až do šestnáctky a jeho zpětnou přihrávku pohotově z malého vápna usměrnil doprostřed branky Dochtor - 1:2. Zbylé minuty první půle byly herně vyrovnané a v době, kdy už domácí mysleli na odchod do kabin, přišel málem další trest. Naštěstí pro novojáchymovské mířila Klimentova přízemní střela těsně vedle pravé tyče!
Druhé dějství začali domácí náporem. Již po třech minutách pronikl do pokutového území nezadržitelně Frydrych, který se poroučel k zemi až po „žlutém" zákroku chyňavského gólmana - penalta! Míč si na „puntík" postavil domácí kapitán Spurný, jenže se mu střela nepovedla a R. Hosnédl penaltu chytil! Času na vyrovnání ale Čechii zbývalo ještě hodně. Zvláště pak, když Hebeda na půlící čáře nevybíravě fauloval svého pracovního kolegu Spurného a musel předčasně pod sprchy. Tlak domácích v „přesilovce" začal sílit a ti si vytvářeli dobré šance. V 54. min. uvolnil Lev Morsteina, ale jeho pokus mířil nad. Za dalších deset minut servíroval Spurný dlouhý pas Frydrichovi, po jehož akci vznikl před chyňavskou brankou pořádný závar, který ještě úspěšně vyřešil brankář hostů. Vzápětí ale kapituloval. Paterův centr ze strany zblízka dorazil do sítě nabíhající Morstein a bylo vyrovnáno - 2:2. Převaha domácích byla s přibývajícími minutami stále patrnější. V 69. min. vybídl Pecha ke skórování opět Morsteina, po jehož hlavičce ale míč orazítkoval pravou tyč Hosnédlovy branky. Rozhodnutí přinesla již 71. min. zápasu. Podrážděného gólmana hostí nachytal střelou zpoza šestnáctky Patera, když míč prošel do sítě skrze jeho ruce i nohy - 3:2. Čechie toužila po tom přidat příznivému stavu ještě pojistku a mnoho nescházelo, aby se jí to za pět minut i podařilo. Lev hezky uvolnil Morsteina a gólmana hostí zachránil až v poslední chvíli sražený míč do zámezí... Aplaus obou táborů si pak vysloužila Frydrychova točená levačka do šibenice a stejně tak následný skok brankáře Hosnédla, jenž míč vytěsnil na roh. Chyňava ani v deseti hráčích neskládala zbraně a když nedokázala využít ani zaváhání domácího gólmana Merhouta, na bodový zisk v Novém Jáchymově i přes dvoubrankový náskok nakonec nedosáhla. Domácí tak silou vůle dokázali zápas otočit a nakonec i dovést do vítězného konce.

Další své mistrovské utkání sehraje ČECHIE v sobotu 16. září 2023 od 16:30 hodin v Drozdově.
Přijeďte Čechii povzbudit!

ČECHIE Nový Jáchymov - Chyňava 3:2 (1:2)

Branky:
Dochtor, Morstein, Patera. Rozhodčí: D. Špicl - Závora, Fikrle. ŽK: Krákora, Odeesho Yaqo. Diváků: 250.
Sestava: Z. Merhout - J. Odeesho Yaqo (89´ D. Adam), M. Krákora (92´M. Hrdlička), M. Suchý, L. Spurný, O. Pavlišta - K. Pecha, T. Frydrych, J. Šindelář (18´ L. Patera), P. Dochtor (43´J. Lev), J. Morstein.
Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, M. Pelc, T. Cihelka, J. Vlach.

e-mail: p.milfait@atlas.cz