20212223242526
2728293031

17. září 2023 10:16

Z Drozdova zpátky domů znovu s gólovým nášupem

Kdyby Morstein po přesném padesátimetrovém pasu Spurného ve 2. min. nasměroval svůj lob z hranice šestnáctky do branky, mohl se asi zápas v Drozdově vyvíjet jinak ... Na hrbolatém terénu, kde trávník připomínal spíše vyprahlou prérii, se v prvním poločase spíše taktizovalo, než aby byly k vidění nějaké šance. Čechie se rotováním míčů ze strany na stranu dlouho pokoušela soupeře uspat jako fakír kobru, jenže ta uštknula již v 19. minutě. Nepovedený odkop hostů potrestal přesnou střelou k tyči Větrovský - 1:0. Během prvního poločasu se v úmorném vedru již žádná šance nezrodila a oba soupeři odchod do kabin přivítali.
Ve druhé půli nejprve zamířil mimo tyče domácí Pichlík, pak měla velkou šanci na srovnání Čechie. Po Morsteinově přihrávce se Vlček ocitl sám před brankářem Krafkem, který z tohoto souboje nakonec vzešel jako vítěz. Hosté převzali iniciativu a dlouhé minuty nepustili soupeře na svoji polovinu. V 62. min. Frydrych vysunul Morsteina, tomu levačka náramně sedla a míč zapadl k zadní tyči Krafkovy branky - 1:1. Novojáchymovští ještě nestačili zkrotit svoji euforii a po pár vteřinách na hranici šestnáctky zcela osamocený Větrovský poslal do sítě Čechie svůj druhý gólový pozdrav - 2:1. A pro hosty bylo ještě hůře. Za další dvě minuty dorážel z metru do prázdné branky míč Spurný, bohužel, kapitán domácího celku - 3:1. Čechie byla očividně tímto stavem zaskočena a pár minut jí trvalo, než znovu ovládla hru. Snahu hostů korunoval v 70. min. Frydrych, který se za hranicí šestnáctky šikovně zbavil svých strážců, vypálil a Krafek byl nakonec na jeho pokus krátký, přestože míč tečoval - 3:2. V následující minutě domácí gólman podběhl vysoký centr do malého vápna, s čímž ale před brankou číhající Morstein nepočítal ... Běžela 74. min. zápasu a skóre se měnilo opět. Pichlík stačil v poslední chvíli zacentrovat, Merhout si na míč sice také sáhl, ale u zadní tyče neobsazený Větrovský mohl zkompletovat svůj sobotní hattrick - 4:2. Po této brance už projev Čechie připomínal v Drozdově spíše fotbalový zmar. A tak není divu, že zde Čechie znovu „vyfasovala" pořádný příděl, když dvě minuty před koncem hostům přibalil „bůra" na cestu domů střídající Otradovec - 5:2.

Další své mistrovské utkání sehraje ČECHIE doma a to v neděli 24. září od 16:30 hodin. Jejím soupeřem bude ČL-U Beroun „B". Přijďte Čechii povzbudit!

Drozdov - ČECHIE Nový Jáchymov 5:2 (1:0)

Branky:
Morstein, Frydrych. Rozhodčí: Hájek - Šlapák, Prošek. ŽK: Spurný, Pecha. Diváků: 170.
Sestava: Z. Merhout - M. Krákora, M. Suchý, T. Cihelka, J. Odeesho Yaqo (82. M. Hrdlička), L. Spurný, K. Pecha, T. Frydrych, L. Patera, M. Vlček (87. D. Adam), J. Morstein.
Další hráči připravení do hry: M. Babrňák, T. Kotek.
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait.