2728293031

24. září 2023 19:58

Snový začátek, ale hořký konec

Jak báječně zápas pro Čechii začal, o to více hořký byl jeho konec ...
Na začátku 4. min. byla k vidění nádherná akce domácích po ose Frydrych - Dochtor a na jejím konci pohotově zakončující Morstein - 1:0. Lehkovážnost a nesoustředěnost se však na domácí kopačky přilepila, stejně jako v minulých zápasech, opět příliš brzy. To dokázal potrestat již za tři minuty střelou z rohu šestnáctky na vzdálenější tyč Záhora - 1:1. Ve 12. min. se statečně, avšak bez úspěchu, probíjel do pokutového území Dochtor, jenže Fořtl vyrazil jeho střelu na roh. Šancí oplácel už brzy soupeř. Záhora to ze stejného místa zkoušel znovu a M. Komenda, naštěstí pro domácí, ve skluzu u levé tyče prázdné branky míč netrefil. Merhout si poté poradil s bombou O. Davida, kterou vytěsnil na roh, a v tu dobu to byla i předzvěst toho, že se domácí tým nenachází v dobrém rozpoložení. Vyvrátit se to pokoušel Frydrych svým nedotaženým sólem, kdy ztroskotal až na brankáři Fořtlovi, či hned vzápětí střelou těsně vedle branky. Ani po dlouhém autu Pavlišty nebylo Frydrychovi přáno a jeho pohotová střela pouze zasvištěla metr nad břevnem. Dvě minuty před přestávkou spálil tutovku na opačné straně M. Komenda.
Ve druhém dějství domácí celek dvakrát svým vyběhnutím daleko za šestnáctku zachránil gólman Merhout, ale jeho spoluhráči si těchto zákroků dostatečně nevážili. Obranné řady Čechie měly i nadále velké problémy s míči padajícími do jejich teritoria a větší vůle strhnout vedení na svoji stranu tak byla očividně na straně soupeře. To se potvrdilo již v 55. min., kdy rohový kop Štefana nasměroval hlavou do sítě nikým neobsazený Šmíd - 1:2. I v příjemném podzimním počasí byla Čechie rázem „pod dekou" a nevycházelo jí prakticky vůbec nic. Vše kumuloval navíc špatný pohyb spolu se strachem se o něco pokusit či „něco" vymyslet ... A tak se své šance bez většího úsilí opět chopil berounský protivník. Za beky tentokrát zaběhl Černík, ale vybíhající Merhout napotřetí v souboji jeden na jednoho tentokrát prohrál - 1:3 /69´/. Čechie byla na kolenou a nadále se jí fotbalově nedařilo. Rána Patery z 30 metrů byla sice prudká, ale směřovala přímo do náruče hostujícího gólmana. Po dalším kiksu na straně domácích mohl zvýšit vedení soupeře deset minut před koncem M. Komenda, ale zakončil příliš zbrkle ... Gólovou pojistku po něm mohl přidat znovu Černík, jenže tváří v tvář Merhoutovi mířil mimo tyče. Pechova hlavička směřující nad břevno minutu před koncem byla posledním marným pokusem domácích s nepříznivým stavem ještě něco udělat.
A tak si, až na výjimky „mladičký", soupeř do Berouna po zásluze odvážel z Nového Jáchymova cenné vítězství.

Další své mistrovské utkání sehraje ČECHIE v sobotu 30. září 2023 od 16:00 hodin v Zadní Třebani. Přijeďte Čechii povzbudit!

ČECHIE Nový Jáchymov - ČL-U Beroun B 1:3 (1:1)

Branka:
Morstein. Rozhodčí: J. Špicl - Vodička, Čermáková. ŽK: Dochtor, O. Novák. Diváků: 130.
Sestava: Z. Merhout - O. Pavlišta (64. J. Kudela), M. Krákora, T. Cihelka (55. K. Pecha), M. Suchý, T. Frydrych, J. Šindelář (55. O. Novák), J. Lev (81. M. Hrdlička), L. Patera, P. Dochtor (85. D. Adam), J. Morstein.
Realizační tým: M. Rosenbaum, L. Spurný, M. Pelc, J. Vlach.