20212223242526
2728293031

01. říjen 2023 09:08

Svižný zápas na ostrově v Zadní Třebani nakonec bez vítěze

Než se Čechie na fotbalovém ostrově v Zadní Třebani stačila pořádně rozkoukat, mohla inkasovat. Nováček okresního přeboru se od začátku sezóny prezentuje sympatickým a především rychlým fotbalem, což předvedl již po 30 vteřinách Hrdlička. Tomu ale radost zkazil pohotovým zákrokem Merhout. Odpovědí byla rána Frydrycha z 25 m, kterou na roh vytěsnil pro změnu zase gólman Zíma. Po jeho rozehrání Šindelářem pálil opět Frydrych, tentokrát z voleje, ale pouze do náruče připraveného domácího gólmana. Skóre zápasu se měnilo již v 5. minutě. Domácí bleskurychlý protiútok skončil pohotovou dorážkou Kubína do sítě - 1:0. Hosté se nehodlali s nepříznivým stavem smířit, i když se Vlček a po něm ani Cimpa nedokázali v šestnáctce soupeře výrazněji prosadit. Novojáchymovský Merhout si poté smlsnul na nebezpečné ráně Vlasáka a dal tak impuls spoluhráčům k zahájení častější ofenzivy. Ta se skutečně dostavila, když zejména Frydrych byl dispečerem a mozkem většiny útočných hostujících akcí. Čechie začala mít očividně navrch a toužila po vyrovnání. Po Spurného pasu ve 30. minutě nasměroval Frydrych svoji levačku pouhý půlmetr nad břevno branky Ostrovanu a mezi diváky to jen zašumělo ... S blížícím se koncem první půle tlak hostů sílil a ti se přece jen ještě před odchodem do kabin dočkali zaslouženého vyrovnání. Ve 44. min. zahrál prudce rohový kop Spurný a míč do vlastní branky po dvou odrazech nakonec dopravil domácí Hrdlička - 1:1.
Vlastní gól Ostrovanu hráče Čechie ještě více nabudil, což se projevilo již v první minutě po změně stran. Morstein dokázal vybojovat zdánlivě ztracený míč, přihrál zpětně Frydrychovi, který tak parádní trefou za hranicí šestnáctky mohl korunovat svůj dosavadní skvělý výkon - 1:2. Bomba Spurného z 18 m brzy nato Zímu sice vystrašila, ale nepřekonala. Merhout se zase vyznamenal zákrokem proti přízemní střele Skramužského. I nadále se hrál rychlý a bojovný fotbal z obou stran a vyrovnání přišlo již v 67. minutě. To se v nelítostném vzdušném souboji s Merhoutem prosadil Zýka - 2:2. Trestný kop Spurného se mezi tyče za dalších pět minut nevešel a ještě větší šanci měl hostující kapitán v 74. minutě. To mu centr na hlavu doslova „posadil" Krákora, jenže Spurný svoji hlavičkou uvnitř malého vápna nechal vyniknout gólmana Zímu. Neproměněná tutovka mohla hosty mrzet už vzápětí. Hrdličkův úprk z půlící čáry ale stejně bravurním zákrokem dokázal zlikvidovat i Merhout! Do velké šance se pak po Frydrychově centru dostal i Suchý, jenže ani on ze dvou metrů na Zímu nevyzrál ... Oba soupeři chtěli očividně zápas ukořistit ve svůj prospěch a Ostrovan k tomu měl ideální příležitost pět minut před koncem. Překonaná obrana hostí spolu s brankářem Merhoutem jen smutně sledovali, jak dopadne hlavička Pa. Šebka stojícího metr před brankovou čarou. Hráč domácích ale neuvěřitelně svoji stoprocentní šanci zmařil a poslal hlavičku kousek nad břevno! Když Merhout v 90. min. zlikvidoval pádem k tyči i trestný kop Zýky, Čechie si ze Zadní Třebaně po dobrém výkonu odvezla zaslouženě remízový bod.

Další své mistrovské utkání sehraje ČECHIE doma a to v neděli 8. října od 16:00 hodin. Jejím soupeřem budou Hudlice. Přijďte Čechii povzbudit!

Zadní Třebaň - ČECHIE Nový Jáchymov 2:2 (1:1)

Branky:
vlastní, Frydrych. Rozhodčí: Hájek - Zikmund, Pos. ŽK: Suchý, Dochtor. Diváků: 120.
Sestava: Z. Merhout - M. Krákora, M. Suchý, P. Dochtor, O. Pavlišta, L. Spurný, T. Frydrych, V. Cimpa, J. Šindelář (78. L. Patera), M. Vlček, J. Morstein.
Další hráči připravení do hry: D. Adam, F. Jelínek, T. Kotek.
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Plachý.