20212223242526
2728293031

08. říjen 2023 20:56

S Cihelkou v brance nedělní derby kořistí Čechie

Kdo do branky? Při zranění brankáře Merhouta zásadní otázka před atraktivním derby s Hudlicemi. Mezi tyče se postavil Tomáš Cihelka a svého úkolu se zhostil s velkou noblesou, navíc neinkasoval !!!
Začátek zápasu znovu jako z říše snů. Již po 29 vteřinách Morstein nadvakrát propasíroval míč zblízka do Sklenářovy branky a Čechie vedla - 1:0. Rychlý gól domácí borce patřičně nabudil a zkušený gólman soupeře se musel mít stále na pozoru. Pechova ulička Morsteinovi byla ukázková, následná střela domácího „snipera" byla rovněž dobrá, ale Sklenář ji dokázal vytěsnit v 7. minutě na roh. Teprve po čtvrthodině hry Hudlice srovnaly s domácími krok a první střelecký pokus zaznamenaly až ve 24. minutě, kdy pálil z 10 m vedle Červenka. Domácí hráči byli o poznání nebezpečnější. Frydrychova rána se odrazem dostala k Morsteinovi, ten pálil pohotově, jenže také vedle ... Ve 38. min. Morstein spálil stoprocentní šanci, když tváří v tvář nechal vyniknout kvality „staršího" Sklenáře. Hned za minutu měla Čechie další tutovku. Morstein tentokrát v roli nahrávače oslovil s velkou chutí hrajícího Frydrycha, jenže ten branku při svém zakončení z 10 m o centimetry minul.
Také druhé dějství vyšlo domácím báječně. Ještě neuběhly ani tři minuty, když Frydrych ve středu hřiště nádherně uvolnil Morsteina, ten uvnitř šestnáctky udělal Sklenářovi kličku a střelou po zemi do prázdné branky skóroval - 2:0. Totožná situace se opakovala za dalších deset minut, ale tentokrát útočník Čechie trefil zblízka gólmana soupeře. V 65. min. začal „čarovat" v pokutovém území soupeře Frydrych a jeho zakončení až na brankové čáře zmařil skvělým zákrokem Sklenář. Hudlice dlouhé minuty marně hledaly cestu jak projít obranou Čechie dobře organizovanou Dochtorem. Povedlo se to až v 67. min. Markvartovi, který po průniku vybídl ke střele „mladšího" Sklenáře. Jeho pokus ale suverénně „stáhnul" Cihelka. Ranou Kačírka za deset minut se Cihelka rovněž nenechal zaskočit, ze vzduchu pak elegantně stáhl i následný roh Červenky. Když Kačírek po chvilce neuspěl ani napodruhé, hudlický osud v derby se zdál být zpečetěn. Klánův pokus ze 40 m už bral Cihelka spíše jako zdvořilý pozdrav a čisté konto mu jeho spoluhráči pomohli udržet. Čechie se po zaslouženém vítězství ve vyrovnané tabulce okresního přeboru posunula se třinácti body na pátou pozici.

Další své mistrovské utkání sehraje ČECHIE v sobotu 10. října 2023 od 15:30 hodin v Podluhách. K tomuto utkání je vypraven AUTOBUS (Čechie děkuje V. Hrubému za podporu), jehož odjezd je ve 14 hodin z návsi. Pojeďte s námi nebo přijeďte Čechii povzbudit po vlastní ose!

ČECHIE Nový Jáchymov - Hudlice  2:0 (1:0)

Branky:
Morstein 2. Rozhodčí: Shymon - Mikláš, Pixa. ŽK: Spurný, Pecha, Krákora. Diváků: 230.
Sestava: T. Cihelka - M. Krákora, P. Dochtor (77. J. Odeesho Yaqo), M. Suchý, L. Spurný, T. Frydrych, K. Pecha, V. Cimpa (88. M. Hrdlička), J. Lev (89. D. Adam), L. Patera (46. O. Pavlišta), J. Morstein.
Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, M. Pelc, J. Vlach.