2728293031

14. říjen 2023 19:48

Výkony Čechie jako den a noc, z Hořovicka s dalším přídělem

Návraty z „výletů" Čechie na Hořovicku bývají v poslední době hodně smutné ... K fotbalovým destinacím Hořovice, Žebrák, Drozdov, Zaječov po víkendu přibyly ještě Podluhy.
Sotva hosté vystoupili v Podluhách z autobusu (Čechie tímto děkuje V. Hrubému za podporu klubu), prohrávali. Stačilo 52 vteřin a z prvního gólu se mohl radovat domácí Petráš - 1:0. Teprve pak si Novojáchymovští uvědomili, že fotbal už začal ... Pokus Vlčka v 9. min. D. Grunta ještě neohrozil. To Merhout se zapotil po hlavičce Vaníčka o tři minuty později, ale situaci ustál. V 17. min. Šindelář ideálně „nabil" Frydrychovi, jenže ten mířil z 20 metrů těsně nad břevno. Tutovku na opačné straně po rychlém brejku domácích pak zmařil Mottlovi skvělým zákrokem pozorný gólman Čechie. Hra byla vyrovnaná a hosté toužili po vyrovnání. Podobnou šanci měl Frydrych opět za deset minut, když mu ale rána po Morsteinově zpětné přihrávce ze stejné parkety nesedla ... Domácí už jásali ve 36. minutě, ale předčasně - střelu Petráše tentokrát zastavila pravá tyč. Štěstí měli hosté i tři minuty před přestávkou, kdy tutovku v dobré pozici spálil Veselý.
Přesně jako v minulém kole Čechii v derby s Hudlicemi náramně vyšly začátky obou poločasů, pak v Podluhách přišel pořádný kolaps! Hrály se úvodní vteřiny druhého dějství, kdy hosté se štěstím přežili závar po prvním rohovém kopu domácích. Ten druhý už však byl „smrtelný". V končící 46. min. se prosadil dorážkou z malého vápna důrazný Vaníček - 2:0. Právě důraz domácích dělal hostům největší problémy a když se k tomu na straně Čechie přidala nepřesnost se špatným pohybem, na malér bylo zaděláno ... V 50. min. nejprve Merhout vyrazil ránu Hejbala s pomocí břevna na rohový kop, ale po jeho zahrání už se skóre měnilo znovu. Totožná situace, na jejímž konci byl opět důrazný Vaníček a v době, kdy se druhý poločas nehrál ještě ani pět minut, Podluhy vedly o tři góly - 3:0. Domácí hráli tvrdě a to na hosty platilo. Dalším hráčem, který mohl po nedůsledném bránění zvýšit, byl Hejbal, ale branku těsně minul. Čechie míč do sítě dopravila v 63. minutě, ale radost jim pokazil ofsajdový verdikt rozhodčích. Domácí byli ale i nadále v tlaku, byli fotbalovější, dravější, i když se svým důrazem to leckdy přehnali. Tak jako v 72. min. domácí kapitán A. Grunt, který mohl být po ataku Merhouta rád za kartu žluté barvy ... Hosté s přibývajícími minutami, spíše než na korekci výsledku, čekali na konec nepovedeného utkání. V 74. min. trefil z dálky břevno Štajner, vzápětí mířil těsně vedle dvěma góly nabuzený Vaníček. Když pak Veselý během tří minut doslova „zazdil" tři tutovky, skóre pro hosty nevyhlíželo až tak děsivě, jak napovídal samotný průběh hry. Veselý se přesto dočkal v 76. minutě, kdy svým důrazem završil účet sobotního duelu - 4:0. Na ten budou chtít v Novém Jáchymově jak hráči, tak početná skupinka fanoušků (děkujeme za podporu) co nejdříve zapomenout ... Čechie v Podluhách po změně stran zkrátka neměla nárok a lepší výsledek si tak díky druhé půli ani nezasloužila.

Další své mistrovské utkání sehraje ČECHIE doma a to v neděli 22. října od 15:30 hodin. Jejím soupeřem budou Všeradice. Přijďte Čechii povzbudit!

Podluhy - ČECHIE Nový Jáchymov 4:0 (1:0)