20212223242526
2728293031

22. říjen 2023 18:34

Morsteinovi to tam znovu padalo, Čechie bere tři body

Odčinit debakl z Podluh, takový byl cíl Novojáchymovských v nedělním domácím duelu se Všeradicemi. Čechie cíl splnila, stoprocentně! Hosté ze Všeradic rozhodně nepůsobili odevzdaně, jak by mohl napovídat konečný výsledek, naopak. V určitých fázích domácí i přehrávali, jenže se zakončením byli na štíru anebo jim zkazil radost brankář Merhout.
Skóre zápasu chladnokrevně otevřel Morstein po ideálním centru Patery již ve 4. minutě utkání - 1:0. Úvodní gól hráče domácích zdravě nabudil. Za pět minut rohový kop Spurného zakončoval hlavou zblízka Suchý, ale míč zadáci hostí v poslední chvíli srazili opět do zámezí. Další Paterův centr Morstein svojí hlavičkou v gól neproměnil a v této fázi hry Čechie dominovala. V 19. min. se Morstein na rohu pokutového území snažil přelobovat tváří v tvář gólmana Vácu, jeho pokusu nakonec scházely jen decimetry... Všeradice měly ideální příležitost k vyrovnání až ve 28. min., jenže stoprocentní šanci na penaltové značce spálil zbrkle kapitán Lenkvík. Poté hosté převzali iniciativu, dobře kombinovali, ale jejich pokusy vesměs končily ještě před šestnáctkou domácích, kde si se zakončením nevěděli rady a vše si sami komplikovali. Trest tak přišel na opačné straně hřiště. Odeesho Yaqo ve 38. min. uvolnil Spurného, ten prudce zacentroval do pokutového území, kde míč hlavou perfektně trefil nabíhající Suchý - 2:0. Kontrovat mohl již za tři minuty Vejvoda, který postupoval sám na branku soupeře, ta by ale při jeho zakončení musela měřit alespoň patnáct metrů ... Minutu před přestávkou Merhout likvidoval nebezpečnou střelu D. Černého a do kabin si tak odnášel „přestávkovou" nulu.
Začátek druhé půle domácí, stejně jako v Podluhách, prospali s tím rozdílem, že je za to soupeř nepotrestal. Čechie si dobrou čtvrthodinku doslova koledovala, než se hra v rozmezí 60.-65. minuty změnila v oboustrannou „holomajznu". Teprve pak se opět začal hrát svižný a líbivý fotbal. V 74. min. Merhout chytil střelu V. Šebka, vzápětí si poradil i s hlavičkou J. Černého. Na opačné straně se Patera po svém brejku vzniklé šance zalekl a skóre zůstávalo nadále stejné. Měnilo se ale již za dvě minuty. Frydrych milimetrově vyslal do úniku Morsteina, který přízemní střelou znovu nedal Vácovi v brance sebemenší šanci - 3:0. S nepříznivým stavem něco udělat se na straně hostů snažil D. Černý, ale jeho bombu z trestného kopu stačil Merhout vyrazit. Pečeť nedělnímu zápasu přiřadil zkompletováním svého hattricku Morstein, který v nastaveném čase udělal efektní kličku brankáři Vácovi a z úhlu trefil opuštěnou branku - 4:0. Díky této výhře tak Čechie i nadále drží krok v doslova „našlapaném" pelotonu okresního přeboru a před zápasem v Trubíně jí patří sedmá příčka se ztrátou pouhých tří bodů na místo první ...

Další své mistrovské utkání sehraje ČECHIE v neděli 29. října 2023 od 14:30 hodin v Trubíně.
Přijeďte Čechii povzbudit !

ČECHIE Nový Jáchymov - Všeradice  4:0 (2:0)

Branky:
Morstein 3, Suchý. Rozhodčí: Bidšovský - Beránek, A. Vlachopulos. ŽK: Dochtor, Cihelka. Diváků: 130.
Sestava: Z. Merhout - J. Odeesho Yaqo (85. J. Kudela), M. Krákora (89. M. Hrdlička), P. Dochtor (69. K. Pecha.), M. Suchý, O. Pavlišta, T. Cihelka, T. Frydrych, L. Patera, L. Spurný, J. Morstein.
Další hráči připravení do hry: T. Kotek.
Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, M. Pelc, J. Vlach.