22232425262728
2930

05. listopad 2023 17:39

Čechie v Berouně vylepšila bilanci a připisuje si další výhru

Čechii se na levém břehu Berounky v okresním městě v posledních deseti letech poměrně daří (bilance 5 výher - 3 prohry). Další vítězný korálek navlékli Novojáchymovští na tuto úspěšnou fotbalovou nit v neděli, když po bezbrankovém poločase dokázali zvítězit 4:2.
Do první šance se na těžkém terénu dostal v 5. min. domácí Neuschl, gól však nevstřelil. Tomu byl mnohem blíže hned za minutu Patera po Morsteinově přihrávce, jenže veterán mezi berounskými tyčemi Červený vytáhl po pohotové střele záložníka Čechie ze svého repertoáru první parádní zákrok! Dalším, kdo se snažil ohrozit domácí branku, byl po Dochtorově pasu Frydrych, jehož rána z voleje mířila metr nad břevno. Hosté měli více ze hry, což brzy potvrdil také Lev, jehož přízemní střele z 20 m se do cesty postavila pravá tyč! Poté následovala více než dvacetiminutovka nepřesností na obou stranách a divák se v Berouně pod mostem musel nudit! Až do 43. min., kdy rohový kop Jandy napálil přímo z voleje těsně vedle branky domácí kapitán Jungman.
Ve druhém dějství začala Čechie dobře kombinovat a jako první vystrašil Červeného v brance střelou z rohu šestnáctky Spurný, kterému ale zkazil radost efektním skokem domácí gólman. Zničehonic ale udeřilo proti proudu Berounky. Brankáře Merhouta zaskočil v 54. min. slabou střelou Fišer a Cembrit vedl - 1:0. Naštěstí pro hosty ani ne minutu. U brankové čáry vybojoval míč Patera, jehož zpětnou přihrávku Morstein pohodlně dopravil zblízka do sítě a vyrovnal - 1:1. Hosté byli při chuti, na zrádném terénu kombinovali mnohem lépe než soupeř a brzy se také dočkali odměny. Paterův rohový kop ještě Červený s námahou vyrazil, ale míč lovil ze sítě po nádherné akci Čechie v 59. minutě. Spolupráce Spurného s Paterou vyústila v další gólovou dorážku Morsteina - 1:2. Za další čtyři minuty bylo na straně hostů ještě veseleji. Frydrych vyslal přesným pasem „za beky" Pateru a ten svůj únik proti Červenému proměnil - 1:3. Za urputného větru se mohlo zdát, že je rozhodnuto, ale domácí se s nepříznivým stavem v invazi padajícího listí nehodlali smířit. Přesto jejich zadáci vyrobili kiks, který mohl gólově potrestat Morstein, ale stoprocentní tutovkou tváří v tvář Červenému pohrdl ... A tak se své šance chopil Cembrit. Tomu pět minut před koncem opět „pomohl" Merhout špatným odhadem, za což ho potrestal na hranici malého vápna gólovou hlavičkou Helebrant - 2:3. Rázem tak utkání ani zdaleka rozhodnuté nebylo a ve hře Čechie byl najednou cítit strach z případné remízy. Definitivní klid přinesla až poslední minuta zápasu, kdy Morstein servíroval v šestnáctce domácích přihrávku Pechovi a ten přidal vítězství Čechie úspěšnou dorážkou pojistku, na kterou již soupeř nemohl reagovat - 2:4. Výhra v Berouně tak Čechii vylepšila zmiňovanou bilanci, která navíc znamená skok na třetí místo tabulky okresního přeboru...

Další své mistrovské utkání sehraje ČECHIE na domácím hřišti, kde také zakončí podzimní část sezóny. Hrát se bude již v sobotu 11. listopadu od 10:30 hodin a do Nového Jáchymova přijede nejvzdálenější soupeř a tedy Zaječov. Přijďte Čechii v letošním roce ještě jednou povzbudit!

Cembrit - ČECHIE Nový Jáchymov 2:4 (0:0)
Branky:
Morstein 2, Patera, Pecha. Rozhodčí: Kareš - Beránek, Vácha. ŽK: Frydrych, Hrdlička. Diváků: 170.
Sestava: Z. Merhout - O. Pavlišta, P. Dochtor (46. J. Odeesho Yaqo), M. Suchý, L. Spurný, T. Cihelka, K. Pecha (90. M. Babrňák), T. Frydrych, L. Patera, J. Lev (78. M. Hrdlička), J. Morstein. Další hráči připravení do hry: J. Šindelář, F. Jelínek.
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Plachý, M. Pelc.