22232425262728
2930

12. listopad 2023 19:25

Poslední zápas předzvěstí zdařilých podzimních oslav ...

Poslední letošní utkání v nevlídném, chladném a deštivém počasí začala Čechie doslova báječně ...
Již ve 4. min. přistála nepovedená šajtle Spurného přímo na hlavě Morsteina a ten z rohu malého vápna otevřel skóre zápasu - 1:0. Podruhé domácí jásali za necelou minutu. Frydrych ideálně vysunul Spurného a ten tentokrát střelou k tyči z 12 m zamířil přesně - 2:0. Když Morstein za dalších pět minut trefil z trestňáku parádní střelou spojnici břevna s tyčí, mohlo se zdát, že soupeř do Nového Jáchymova před zimní pauzou nepřijel klást žádný odpor. Jenže ... Uspokojení z brzkého vedení negativně promluvilo do výkonu Novojáchymovských až příliš brzy a Zaječov lehkovážnost svého soupeře tvrdě ztrestal. V prvním případě s vydatnou ofsajdovou příchutí ve 22. min. snížil Braun - 2:1. Pohledná kombinace Spurného s Morsteinem kýžený třetí gól nepřinesla a Zaječov tak záhy potvrdil otřepané „nedáš-dostaneš". Ve 27. min. si Merhout nešťastně srazil Kolářovu střelu do sítě a bylo vyrovnáno - 2:2. Strhnout vedení opět na stranu domácích se v šestnáctce po chvíli marně snažil Odeesho Yaqo, po něm neuspěl po individuální akci ani Patera. Poločasové vedení si po podklouznutí Cihelky ve středu hřiště mohli nakonec odnášet do kabin Zaječovští, ale tutovku Kolář neproměnil.
Nerozhodný stav po změně stran vydržel pouhých 12 minut. To se v šestnáctce zbavil dvou strážců Morstein a přesnou střelou po zemi přizval své spoluhráče ke gólové oslavě - 3:2. Domácí byli po gólech znovu hladoví a začínali soupeře přehrávat na všech frontách. V 58. min. Patera nedotáhl do gólového konce svůj brejk z poloviny hřiště. Za pět minut se sprintem za míčem vydal Morstein, jehož prudkou přihrávku ale nabíhající Krákora před zívající brankou nezasáhl. Pojistku pak mohl přidat sám Morstein za další dvě minuty po přihrávce Frydrycha, ale také neuspěl. A tak se na další gól čekalo do 69. minuty. Odeesho Yaqo uvolnil Frydrycha, jehož přesná a chytrá střela z 18 m zapadla ke vzdálenější tyči - 4:2. Tento stav hráče Čechie očividně zklidnil a ti do konce zápasu hru zcela ovládli. Fotbalovou lahůdkou pak byl v 79. min. pátý gól, který do šibenice nasměroval z trestného kopu na rohu šestnáctky Spurný - 5:2.
Pak již hráči jen čekali na závěrečný hvizd, aby se mohli zúčastnit očekávaného polosezónního hodnocení, které se určitě vydařilo ...

Další své mistrovské utkání sehraje ČECHIE na jaře příštího roku.
Přijďte Čechii po zimní pauze opět povzbudit ! Fotbalový klub tímto děkuje všem svým příznivcům za podporu v podzimní části a již dnes se na Vás těší při jarních odvetách v okresním přeboru. Ještě jednou díky !!!

ČECHIE Nový Jáchymov - Zaječov  5:2 (2:2)

Branky:
Morstein 2, Spurný 2, Frydrych. Rozhodčí: Shymon - Pixa, Hájek. ŽK: Odeesho Yaqo, Suchý. Diváků: 60.
Sestava: Z. Merhout - J. Odeesho Yaqo (78. J. Šindelář), M. Krákora, T. Cihelka, M. Suchý, O. Pavlišta, K. Pecha, T. Frydrych (89. M. Babrňák), L. Patera (88. M. Hrdlička), L. Spurný (85. M. Vlček), J. Morstein.
Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, D. Adam, J. Vlach.