2930

24. březen 2024 19:33

Dvě proměněné penalty, čtyři góly a snaha nakonec nestačily

Jarní odvety zahájila Čechie v Žebráku a přestože dokázala v královském městě čtyřikrát skórovat, domů se vracela bez bodů ...
Domácím patřil úvod utkání. Kučera branku z velkého vápna netrefil a gól Pilnáčka nebyl pro ofsajd uznán. Po deseti minutách se hosté z tlaku soupeře vymanili - Dochtor rychle vhodil do hry míč z autu Spurnému, ten našel Morsteina, jenže jeho zakončení doprovodila zbrklost. Pak se dostal k odraženému míči Vlček, avšak jeho pokus z 20 m mířil nad branku. Po dvaceti minutách Vlček skvěle uvolnil Morsteina, ten vnikl do šestnáctky, udělal kličku brankáři, který jej zastavil jen za cenu „žlutého" faulu - penalta! T. Cihelka pálil z pokutové značky tvrdě a míč si pod tělem Suska našel cestu do sítě - 0:1. Radost z vedoucího gólu však hostům dlouho nevydržela. Ve 23. min. se prodral zkamenělou obranou Bednárik a po jeho přízemní střele k tyči bylo vyrovnáno - 1:1. Za tři minuty bylo znovu všechno jinak. Do listiny střelců se zapsal domácí kapitán Kuník a po rozpačité hře hostů tak rázem vedl Spartak - 2:1. Jankovcova střela vzápětí neměla gólové parametry a o slovo se opět přihlásila Čechie. Frydrych způsobil uvnitř šestnáctky v domácí defenzivě pořádné zmatky, zpětně přihrál Vlčkovi, ale po jeho zakončení už byl zpět na místě i gólman Susko a jeho ránu na brankové čáře zneškodnil. Po Kudelově centru od postranní čáry měl Morstein po chvilce další ideální příležitost, ale z malého vápna branku přestřelil.
Druhé dějství začala Čechie skvěle. Rohový kop Vlčka nadzvedl hlavou Pavlišta, Suchý hlavičkoval poté do břevna, až míč do sítě nakonec uklidil rovněž hlavou Morstein - 2:2. Vyrovnání hosty doslova „nakoplo" a ti měli rázem herně navrch. Spurný vyslal do brejku Morsteina, ten ale zakončil pouze do vybíhajícího brankáře Spartaku. Vzápětí se hostující kapitán Spurný zmocnil na půlící čáře míče a po krátkém sprintu s ním famózní střelou pod břevno z 35 metrů korunoval fotbalovou chytrost. Na vápně číhající Susko tak neměl proti jeho pokusu sebemenší nárok na úspěch - 2:3. Vyrovnat se domácím podařilo za deset minut, když přečíslení soupeře potrestal svým druhým gólem Bednárik - 3:3. A lépe se hrálo od té doby zase domácím. Bednárikovu bombu ze 14 m skvěle vyrazil Merhout, ale krátký už byl na zakončení Pelikána v 73. minutě - 4:3. Neuběhly ani dvě minuty a Pilnáček po úniku a následnou přízemní střelou rozehnal naděje hostů na úspěch - 5:3. Čechie se v závěru snažila o zkorigování nepříznivého stavu a pět minut před koncem stačila ještě zadělat na drama. Morstein pronikl do šestnáctky a Susko po jeho kličce vyrobil druhý penaltový faul! Tentokrát byl úspěšným exekutorem pokutového kopu Dochtor - 5:4. V poslední minutě vypálil bombu jako z děla z velké dálky Cihelka, jenže jeho střela mířila přímo na brankáře soupeře. V nervózním závěru už hosté více nestihli a v improvizované sestavě po snaživém výkonu poprvé na jaře prohráli.

Příští své mistrovské utkání sehraje ČECHIE doma a to v neděli 31. března od 15:00 hodin. Jejím soupeřem budou Neumětely, Přijďte Čechii povzbudit! Občerstvení zajištěno, vstupenky jsou slosovatelné.

Žebrák - ČECHIE Nový Jáchymov 5:4 (2:1)
Branky:
T. Cihelka /PK/, Morstein, Spurný, Dochtor /PK/. Rozhodčí: Kareš - Čermáková, Sova. Diváků: 50.
Sestava: Z. Merhout - J. Odeesho Yaqo, M. Suchý, T. Cihelka, O. Pavlišta, L. Spurný, T. Frydrych, M. Vlček, J. Kudela (76. M. Hrdlička), J. Morstein, P. Dochtor. Další hráči připravení do hry: L. Havlíček, T. Kotek. Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Plachý, M. Pelc.