2930

01. duben 2024 11:44

Čechie dala oba góly, ale v utkání bere pouze bod

Jestliže před týdnem v Žebráku nastoupila Čechie v doslova slátané sestavě, pak o týden později doma s Neumětely byla situace ještě horší!
A Novojáchmovským se nevyvedl již samotný vstup do utkání. Pavlišta na začátku 4. minuty poslal vhozenou autovou přihrávku brankáři Merhoutovi, ten míč namísto zpracování či nabízejícího se odkopu na rohu malého vápna jen lehce tečoval, aby záhy zapadl k levé tyči - 0:1. Darovaný gól hosty potěšil, což dali najevo brzy vlastními vypracovanými příležitostmi. Své zaváhání tak mohl Merhout napravit již za pět minut, kdy pádem na zem likvidoval šanci Komínka. Ještě větší tutovku měl po chvilce Tůma, který sám na penaltové značce nedokázal tváří v tvář prostřelit domácího gólmana. Čechie se hodně dlouho herně hledala, v její hře byla až velká řada nepřesností, někdy připomínal herní projev spíše fotbalové tápání. Až ve 41. min. se odvážil ohrozit branku soupeře prudkou střelou Odeesho Yaqo, ale veterán Bláha vytlačil míč na roh. V další minutě již bylo vyrovnáno. Hrdlička skvěle uvolnil Morsteina, který z 15 metrů dokázal Bláhu prostřelit - 1:1.
Nijak atraktivní první poločas měla vylepšit půle druhá ... V 63. min. Morstein jen vyprášil rukavice neumětelského brankáře. Ideální příležitost po akci Adama s Morsteinem měl vzápětí zakončující Frydrych, ale ránu příliš uspěchal a míč tak vysoko přelétl břevno hostující branky. Za pět minut si Morstein s Frydrychem role vyměnili a nejlepší střelec Čechie poslal zbrkle míč ještě výš ... Když Morstein čtvrt hodiny před koncem po úniku mířil ze strany mimo brankové tyče, skončil zápas spravedlivou remízou i přesto, že Čechie v něm vstřelila oba góly ...

Další své mistrovské utkání sehraje ČECHIE v sobotu 6. dubna 2024 od 16:30 hodin v Chyňavě. Přijeďte Čechii povzbudit!

ČECHIE Nový Jáchymov - Neumětely  1:1 (1:1)