22232425262728
2930

07. duben 2024 10:06

Čechie vedla o dva góly, ale nakonec Chyňavu opouštěla bez bodů

Slibně se vyvíjející utkání a dvoubrankový náskok nedokázala Čechie v Chyňavě dotáhnout k bodovému zisku. Navíc již tak zraněními zdecimovaný kádr utrpěl na hřišti soupeře v sobotu do příštích zápasů další dvě újmy - zranění T. Cihelky a vyloučení L. Spurného.
Zápas v Chyňavě odstartoval pokutový kop domácích. Již v 6. min. Merhout skvěle vyrazil penaltu F. Hosnédlovi a vyburcoval tak své spoluhráče k větší aktivitě. Díky ní se k penaltě brzy dostala i Čechie, jenže ani hosté z ní gól nevstřelili. Ve 13. min. likvidoval R. Hosnédl penaltovou bombu Cihelkovi, následná Spurného dorážka mířila nad a stav tak zůstával i nadále bezbrankový. Ale jen do 24. minuty. To Frydrych vysunul na pravé straně Pateru, který střelou po zemi dokázal zamířit k tyči - 0:1. Za čtyři minuty bylo v táboře hostů ještě veseleji. Trestný kop z 28 m poslal Spurný chytře a hlavně přesně k tyči - 0:2. Domácí opláceli z dálky trestňákem D. Steinera, jehož bombu vyrazil Merhout před dobíhajícího Michalíka, který ale nedokázal míč usměrnit mezi tři tyče. Jak se později ukázalo, velký vliv na další vývoj zápasu měla poslední minuta jeho prvního poločasu. Po centru D. Steinera se na hranici malého vápna hlavou prosadil rozběhnutý Hebeda a těsně před odchodem do kabin stačil snížit - 1:2.
Druhé dějství začala Chyňava náporem a dlouhé minuty svírala hosty před jejich vlastní šestnáctkou. Kliment trefil z dobré pozice jen boční síť, bombu D. Steinera stačil Merhout včasným zákrokem přitlačit k zemi. Kapituloval však v 62. min., kdy se napodruhé prosadil gólovou dorážkou hbitý Michalík - 2:2. Pak se dlouhé minuty nehrálo, než po střetu s D. Steinerem opustil hrací plochu T. Cihelka, který krátce poté zamířil záchrankou do nemocnice. Čechie nadále bojovala, ale tlak domácích nedokázala ustát. V 83. min. se z 27 m nádherně do pravé šibenice trefil z trestného kopu D. Steiner a překlopil tak vedení na stranu domácích - 3:2. Pojistku mohl brzy přidat 2 metry před brankovou čárou hlavičkující Husák, ale svoji tutovku doslova zazdil a vítězem tohoto minisouboje se tak stal gólman Merhout ... Hosté sympaticky bojovali, ale před branku soupeře se ve druhé půli dostávali jen ztěžka. Až v 87. min. po centru Spurného mířil hlavou vedle Suchý. Pak nebyl Morsteinovi uznán gól pro předchozí hraní rukou a smolný zápas nakonec korunovalo vyloučení hostujícího kapitána Spurného v samotném závěru po udělení druhé žluté karty ...

Příští své mistrovské utkání sehraje ČECHIE doma a to v neděli 14. dubna od 17:00 hodin. Jejím soupeřem bude Drozdov. Přijďte Čechii povzbudit! Občerstvení zajištěno, vstupenky jsou slosovatelné.

Chyňava - ČECHIE Nový Jáchymov 3:2 (1:2)
Branky:
Patera, Spurný. Rozhodčí: J. Špicl - Chvojka, Prošek. ŽK: Spurný, Suchý, Krákora, Morstein, Frydrych. ČK: 89.Spurný. Diváků: 170.
Sestava: Z. Merhout - J. Odeesho Yaqo, M. Suchý, T. Cihelka (70. D. Adam), M. Krákora, O. Pavlišta, L. Spurný, T. Frydrych, J. Kudela, L. Patera, J. Morstein. Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Plachý, M. Pelc.

e-mail: p.milfait@atlas.cz