20212223242526
2728293031

21. duben 2024 21:18

Konečně - po dobrém výkonu a pohledné hře za odměnu tři body!

Takový zápas už Čechie potřebovala jako sůl. Přestože umělku nemají Novojáchymovští zrovna dvakrát v oblibě, proti „o generaci" mladšímu soupeři zvládli zápas Na Máchovně skvěle, navíc se jejich hra po většinu utkání musela divákům líbit.

První pokusy Spurného a Frydrycha v samotném úvodu utkání byly ještě předzvěstí pozdější herní pohody hostů v Berouně. Čechie s přibývajícím časem zcela ovládla hru, ale při zakončení neměla přesnou mušku. To potvrdil v 17. min. z dobré pozice pálící Lev a za pět minut po Paterově přihrávce i bodlem zakončující Kudela. Následný závar před domácí brankou po pokusu Morsteina gólem také neskončil a hosté si mohli odškrtnout další promarněnou šanci. Po Paterově rohu byl blízko gólu hlavou zakončující Spurný, jenže tomu radost překazil pohotovým zákrokem brankář Malec. Vzápětí měl gól „na hlavě" i Kudela, ale míč skončil mimo branku. Mladičký domácí tým stále úspěšně odolával tlaku soupeře a přežil i centry Spurného s Paterou, po kterých se nedokázali prosadit Frydrych resp. Morstein. A tak ve 32. min. přišlo to, co zákonitě přijít muselo... Zkušený kapitán domácích Janda vyslal dopředu rychlého Hrypase a přestože si Merhout po jeho zakončení na míč sáhl, gólu nezabránil - 1:0. V následující minutě se střelou k tyči z 18 m pokoušel prosadit Frydrych, Malec byl na svém místě a míč za svá záda nepustil. Poté měl Frydrych ještě lepší příležitost, jenže namísto postupu k brance zvolil okamžitou a bohužel slabou střelu, kterou Malec rovněž chytil. Pak si ale Frydrych dokázal vše vynahradit, když se proměnil v nahrávače. Ve 41. min. na pravé straně  ideálně vysunul Pateru a ten střelou k tyči vyrovnal - 1:1. V době, kdy už domácí tým pomýšlel na odchod do kabin, udeřila Čechie podruhé. Spurný vyslal vpřed Morsteina a ten z levé strany dokázal přehodit vybíhajícího gólmana domácích - 1:2. Pak už se jen ozvala poločasová píšťalka ukrajinského sudího a jednogólový náskok si zcela zaslouženě do kabin odnášeli hosté.
V začátku druhého dějství vyrobila Čechie hned několik chyb v rozehrávce, navíc byla při odkopech a zažehnání nebezpečí příliš laxní a soupeř to dokázal potrestat. Hrypas využil nedorozumění hostů při dopadajícím míči a střelou po zemi k tyči vyrovnal - 2:2. Odpověď Čechie ale byla doslova blesková. Neuplynula ani minuta, když Krákora vyslal vpřed Pateru a ten prostřelil Malce - 2:3. Hosté více než na obranu mysleli stále na útok, a tak mohli již po chvilce děkovat Merhoutovi, že dokázal tváří v tvář vychytat Šikanedra. Další úder zasadila Čechie soupeři v 57. min., kdy s velkou chutí hrající Frydrych vybídl načasovanou přihrávkou „za beky" Morsteina a ten svůj únik zakončil přesně k tyči - 2:4. Nový Jáchymov i nadále ovládal hru a za dalších pět minut po Kudelově přihrávce nedotáhl svůj únik do úspěšného konce Patera. Pak to byl Kudela, který pro změnu zakončoval vedle branky po přihrávce Lva. Po gólu volala i akce Morsteina, jenž zpětnou přihrávkou uvnitř šestnáctky oslovil Frydrycha, ale jeho pohotové zakončení těsně mimo branku sklidilo „jen" potlesk v hostujícím táboře ... Čechie se hnala dopředu stále víc a Morsteinovi scházely po padesátimetrovém běhu při zakončení jen pověstné centimetry. Pak Čechie na chvilku vypadla z herního rytmu a soupeř potřetí trestal. Pozdní Merhoutovo vyběhnutí proměnil v gólový úspěch Mudrák - 3:4. Najednou nebyl zdánlivě pohodový zápas pro Čechii tak snadný, jak se mohl ještě před chvílí zdát ... Od vyrovnání zachránil hosty skvělým zákrokem Merhout, který zmařil pět minut před koncem velkou šanci Šikanedra. Gólovou pojistku přidala Čechie již v nastaveném čase, kdy spolupráci Krákory s Frydrychem korunoval do prázdné branky „hattrickový" Morstein - 3:5. Čechie si tak na jaře poprvé již za pár okamžiků mohla v šatně naplno užít vítězný pokřik!

Příští své mistrovské utkání sehraje ČECHIE doma a to v neděli 28. dubna od 17:00 hodin. Jejím soupeřem bude Ostrovan Zadní Třebaň. Přijďte Čechii povzbudit! Občerstvení zajištěno, vstupenky jsou slosovatelné.

ČL-U Beroun B - ČECHIE Nový Jáchymov 3:5 (1:2)