20212223242526
2728293031

28. duben 2024 20:34

Dobrý výkon a vysoká výhra završená gólovou premiérou

Čechie zopakovala po týdnu dobrý výkon z Berouna a v domácím utkání se Zadní Třebaní rovněž dominovala. Již na začátku 4. min. se z půlící čáry Paličkou stíhaný Kudela zalekl obrovské příležitosti a předčasně a slabě zakončil. Hosté se poprvé ozvali až po čtvrthodině hry, kdy pálil z 30 m tři metry nad branku Zýka. Za chvíli Frydrych vyslal do sóla Morsteina, ale ten zakončoval také pouze do gólmana soupeře. Pak předložil tutovku Morsteinovi centrem zprava Spurný, jenže nejlepší střelec Čechie se stále nemohl prosadit. Vzápětí Paterova sražená střela si do branky také cestu nenašla, a tak domácí museli čekat na úvodní gól až do 31. minuty. Poté, co neprošly střely Kudely a Lva, již Morstein po závaru v šestnáctce soupeře zamířil svojí pravačkou přesně k levé tyči - 1:0. Domácí byli při chuti a hnali se i nadále kupředu. Frydrych nádherně uvolnil Morsteina, který po brejku sice Zímu v brance přehodil, ale míč přistál jen na břevně hostující branky. Ostrovan se dlouhé minuty pouze jen bránil, přesto měl ideální příležitost ke srovnání skóre. Naštěstí pro domácí ale Vrátný zakončil z hranice malého vápna hodně nepřesně.
Do druhé půle vlétli fotbalisté z Nového Jáchymova jako uragán. Ve 49. min. po faulu na Spurného zkušeně proměnil pokutový kop Dochtor - 2:0. Za další tři minuty se do listiny střelců zapsal i domácí kapitán a Spurný nedal tváří v tvář Zímovi v brance hostí žádnou šanci na úspěch - 3:0. Pak se v ojedinělé šanci zjevil hostující Kináč, ale pálil z voleje vedle branky. Těsně mimo pálil také Frydrych po Spurného přihrávce v 57. minutě a Zíma si při sledování míče očividně oddechl. V 59. min. dostali domácí výhodu trestného kopu těsně za rohem šestnáctky. Prudká střela z kopačky Spurného orazítkovala břevno, od něhož se míč odrazil dolů na brankovou čáru a poté ven z branky! Ještě v téže minutě ale mohli příznivci Čechie jásat počtvrté. Frydrych se ideálně uvolnil za hranicí pokutového území a jeho pravačka nasměrovala střelu do levé šibenice branky Ostrovanů - 4:0. Čechie začala ve vzduchu cítit „bůra" a ze svých obrátek nehodlala ubrat ani v dalších minutách. Střídající Vlček vybídl k tomuto cíli Morsteina, ten ale mířil mimo branku. Dlouho bezzubý soupeř dostal šanci skórovat v 82. min. z trestného kopu, ale prudká rána Suchého z 25 m mířila těsně nad branku. Tentýž hráč si ale vše vynahradil již za dvě minuty ze hry, kdy z ještě větší dálky střelou pod břevno překonal překvapeného Merhouta - 4:1. Zdramatizovat zápas mohl hned za další minutu Zýka, ale z nařízeného pokutového kopu trefil pouze břevno! A tak se o slovo znovu hlasitě přihlásila Čechie. Frydrych předložil brejkovou přihrávku Morsteinovi, který po sprintu z půlící čáry své sólo suverénně zakončil - 5:1. V 88. min. zkoušel nachytat Zímu v brance střídající Hrdlička, ale jeho pohotová střela si našla náruč gólmana soupeře. Účet zápasu tak zakončil další střídající mladík. Morstein z levé strany a těžkého úhlu uviděl nabíhajícího Kotka, který ze dvou metrů napálil míč nekompromisně pod břevno a před následnou gratulací spoluhráčů tak vsítil svůj první mistrovský gól - 6:1.
Čechie tak po dobrém výkonu a sympatickém projevu zaslouženě zvítězila a podruhé za sebou si na své konto připsala tři „okresní" body.

Další své mistrovské utkání sehraje ČECHIE v neděli 5. května 2024 od 17:00 hodin v Hudlicích. Přijeďte Čechii v očekávaném derby povzbudit!

ČECHIE Nový Jáchymov - Zadní Třebaň  6:1 (1:0)

Branky:
Morstein 2, Dochtor z PK, Spurný, Frydrych, Kotek. Rozhodčí: Divilek - A. Vlachopulos, Peroutka. Diváků: 160.
Sestava: Z. Merhout - J. Odeesho Yaqo (79. D. Adam), P. Dochtor, M. Krákora, O. Pavlišta (87. T. Kotek), T. Frydrych, L. Patera (74. M. Hrdlička), L. Spurný, J. Lev, J. Kudela (65. M. Vlček), J. Morstein.
Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, M. Suchý, M. Pelc, J. Vlach.

e-mail: p.milfait@atlas.cz