2728293031

07. květen 2024 10:33

Spokojenost se 3 body, s hrou nikoliv a vyloučení v závěru

Očima trenéra

Za příjemného fotbalové počasí a za velmi dobré divácké účasti se odehrálo tradiční derby odvěkých soupeřů. Bohužel, hrbolatý terén hřiště téměř znemožňoval kombinační hru a k vidění byly nefotbalové chyby. Čechie zahájila zápas aktivněji a v prvních minutách nepouštěla svého soupeře na svoji polovinu. Domácí zahrozili poprvé ve 14. min. a hned udeřilo. Po faulu před pokutovým územím přišel centr a jáchymovská obrana totálně zaspala. Červenka pohodlně nikým neobtěžován poslal Hudlice do vedení, 1:0. Za 2 minuty bylo vyrovnáno. Po faulu na Morsteina nařídil rozhodčí penaltu, kterou Dochtor s jistotou proměnil, 1:1. V dalším průběhu byla hra vcelku vyrovnaná až do 29. minuty. V té vyrobil domácí brankář hrubou chybu při odkopu malé domů a Morstein ji potrestal, 1:2. Čechie začala domácí přehrávat a do poločasu přišel ještě jeden trest. Ve 42. min. se výborně na polovině hřiště uvolnil Kudela a poslal přesnou přihrávku Morsteinovi, který prostřelil Sklenáře potřetí, 1:3. Tak skončil poločas.
V 54. min. rozehrál akci Frydrych perfektní přihrávkou na Pateru, ten zacentroval a Morstein dovršil hattrick, 1:4. Mohlo se zdát, že o osudu utkání je rozhodnuto. Ale opak byl pravdou. Čechie hodně polevila a posadila Hudlice do sedla. V 57. min. se na brankové čáře nechal Pavlišta snadno obejít Forejtem a ten z nemožného úhlu prostřelil Merhouta, 2:4. Ještě hůře bylo v 71. min. To se prosadil hudlický střelec Sklenář mladší a snížil na rozdíl jedné branky, 3:4. Obrana Čechie zažívala horké chvilky, které vyvrcholily vyloučením Krákory v 81. minutě. Do hry následně přišel Suchý místo Kudely. A pak Adam místo Pavlišty. Čechie v závěru zápasu již taktickou hrou udržela vítězství. Radost máme ze 3 bodů. S předvedenou hrou a výkony některých hráčů spokojeni nejsme. V týmu domácích musel o poločase střídat Tomáš Bergman pro zranění ruky a byl odvezen RZ do nemocnice. Šlo o nezaviněné zranění po střele ve zdi. Přejeme mu brzké uzdravení.

SK Hudlice - Čechie Nový Jáchymov 3:4 (1:3)

Rozhodčí: Fikrle - Šnajdr, Vácha - 200 diváků.
Sestava: Merhout - Pavlišta (86. Adam), Dochtor, Krákora, Lev - Patera, Spurný, Frydrych, Odeesho Yago - Kudela (84. Suchý), Morstein. Připraven do hry: Kotek.
Branky: Morstein 3, Dochtor (PK).
Realizační tým: Rosenbaum, Pelc, Plachý.

Další své mistrovské utkání sehraje ČECHIE v neděli 12. května 2024 od 17:00 hodin v domácím prostředí, kde přivítá Podluhy. Přijďte Čechii znovu povzbudit!
Občerstvení je zajištěno, vstupenky jsou slosovatelné.