22232425262728
293031

12. květen 2024 21:17

U domácích gólů bylo mládí, Čechie ale nakonec prohrála

Čechie nastoupila do zápasu opět ve „spráskané" sestavě a přestože nakonec s Podluhy prohrála, podala snaživý a sympatický výkon.
Již po 20 vteřinách musel Merhout v brance úspěšně reagovat na nebezpečnou střelu hostujícího Vaníčka z hranice šestnáctky. Urostlý hráč to ze stejného místa zkoušel v 8. min. znovu a tentokrát střelou po zemi trefil pravou tyč. Soupeř z Hořovicka byl od začátku častěji u míče a skóre otevřel již v 10. minutě. Nedůslednost v zadních řadách Čechie potrestal z malého vápna Lacina - 0:1. Teprve pak se domácí dostali na dostřel branky hostí. První to zkoušel Frydrych, ale mířil nad. Po půlhodině hry přišlo vyrovnání. Paterův centr „od potoka" prošel až před branku, kde míč zasáhl Hrdlička a naplno si mohl užít svoji premiérovou gólovou radost v dresu Čechie - 1:1. Gól domácí hráče patřičně nabudil a ti mohli jásat znovu již za necelé čtyři minuty. Další mladík v dresu Čechie Adam zatáhl míč z půlící čáry až do pokutového území soupeře, kde jej zasekl a následně oslovil zpětnou přihrávkou nabíhajícího Kudelu, který se z 20 metrů trefil opravdu parádně - 2:1. Podluhy toužily po rychlém vyrovnání. Tyč Merhoutovy branky trefil z 11 m nikým neobsazený Veselý. Těsně před přestávkou roztleskal diváky trestným kopem z 21 m Spurný, stejně jako brankář Grunt, jenž svým povedeným zákrokem vytlačil míč zpod břevna po střele domácího kapitána na roh.
Druhé dějství začali hosté velkým náporem a jejich tlak s přibývajícími minutami sílil. Merhout v brance se tak mezi tyčemi měl co ohánět a dlouho odolával. Čechie pouze zahrozila brejkem Frydrycha se Spurným, ale jejich akce ztroskotala ještě před pokutovým územím protivníka. Další Spurného trestňák mířil jen centimetry vedle levé tyče Gruntovy svatyně a o slovo se znovu hlásili hosté. Ránu Srpa v 68. min. Merhout pohotově vyrazil k Veselému, ten ale trestuhodně dorážku promarnil. Čtvrt hodiny před koncem už ale Podluhy slavily vyrovnání. První hlavičku stačil Merhout Vaníčkovi ještě zlikvidovat, ale za třicet vteřin stejný hráč, znovu neobsazený, již nasměroval míč hlavou do sítě - 2:2. V tu chvíli by tento stav byl pro domácí malým vítězstvím, ale nestalo se ... Tlak soupeře neustával a pět minut před koncem se zblízka dokázal prosadit Mottl - 2:3. Síly na vyrovnání v samotném závěru již Čechie najít nedokázala, a tak soupeř přidal po chybě Merhouta v posledních vteřinách již nic neřešící Vaníčkovu gólovou pojistku - 2:4.

Další své mistrovské utkání sehraje ČECHIE v sobotu 18. května 2024 od 17:00 hodin ve Všeradicích. Přijeďte Čechii povzbudit!

ČECHIE Nový Jáchymov - Podluhy  2:4 (2:1)

Branky:
Hrdlička, Kudela. Rozhodčí: Reiser - Shymon, Franc. ŽK: Frydrych, Odeesho Yaqo. Diváků: 150.
Sestava: Z. Merhout - J. Odeesho Yaqo, L. Spurný, M. Suchý, O. Pavlišta, T. Frydrych, L. Patera, J. Kudela, M. Vlček, M. Hrdlička, D. Adam (63. T. Kotek).
Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, M. Pelc, J. Vlach.