22232425262728
293031

02. červen 2024 19:36

Velké chyby usnadnily soupeři cestu za mokrým vítězstvím

Bylo až s podivem, že hřiště ve Stašově bylo v sobotu vzhledem k přetrvávajícím a vydatným lijákům způsobilé ke hře. Čechie začala zápas na dobře připraveném trávníku více než vlažně a díky vlastním chybám se její soupeř dostal během úvodních 25 minut zásluhou hattricku Hrušky do třígolového trháku. Až sedm minut před přestávkou se chytrou střelou z trestného kopu z těžkého úhlu střelou na bližší tyč prosadil Spurný - 3:1. Naději do druhého poločasu udržel pro hosty skvělým zákrokem Eviak, který tváří v tvář ve 43. min. vychytal domácího kapitána Carvána.
Po změně stran se Čechie na deset minut nastěhovala před šestnáctku svého protivníka, ale dobré příležitosti ke skórování promarnila. Pak se na opačné straně po špatném vyběhnutí gólmana Čechie prosadil z rohu šestnáctky střelou do odkryté branky počtvrté Hruška a rozehnal tak plány Novojáchymovských se zápasem „něco" udělat ... Když po zbytečném faulu Pavlišty proměnil penaltu domácí Růžička, bylo v táboře hostů ještě smutněji. Domácí i nadále bojovali, byli na podmáčeném terénu pohyblivější a brzy svůj náskok ještě navýšili. Přečíslení obrany hostů potrestal s přehledem Carván. Jednu z mála povedených akcí Čechie dokázal po souhře Suchého s Morsteinem dotáhnout až ke gólu Frydrych - 6:2. To však bylo ze strany Čechie, která do Stašova přicestovala jen s 12 hráči, v sobotu vše ... Ve hře pak během devadesáti minut vyprodukovala obrovské množství chyb a na bodový úspěch si tak musele nechat zajít chuť.

Příští své mistrovské utkání sehraje ČECHIE doma a to v neděli 9. června od 17:00 hodin. Jejím soupeřem bude berounský Cembrit. Přijďte Čechii povzbudit! Občerstvení zajištěno, vstupenky jsou slosovatelné.

Stašov - ČECHIE Nový Jáchymov 6:2 (3:1)
Branky:
Spurný, Frydrych. Rozhodčí: Chmel - Závora, Hanko. ŽK: Odeesho Yaqo. Delegát: Gall. Diváků: 40.
Sestava: M. Eviak - J. Odeesho Yaqo, M. Suchý, M. Krákora, O. Pavlišta, L. Spurný, T. Frydrych, J. Kudela, M. Hrdlička, D. Adam (76. T. Kotek), J. Morstein. Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Král, M. Plachý.