22232425262728
293031

10. červen 2024 07:45

Čechie obrátila vývoj zápasu a Cembrit udolala i podruhé

Čechie, která čeká na konec sezóny jak na smilování, ani tentokrát nenastoupila do zápasu s Cembritem v nejsilnější možné sestavě. Hned v úvodu utkání se snažil z úhlu prosadit Morstein, ale Grygar mu skórovat nedovolil. To hosté se k úvodnímu gólu dostali naopak hodně lacino. Eviaka ve 12. min. překvapil lobem hlavičkující Novotný - 0:1. Vyrovnání se však zrodilo poměrně rychle. V 18. min. se do pokutového území prodral šikovně Morstein a po faulu na něho se kopala první penalta. Tu Dochtor suverénně proměnil - 1:1. Vlčkova bomba z 33 m mířila po chvilce do náruče připraveného brankáře Cembritu. Ten měl obrovské štěstí ve 24. min., kdy jen sledoval Morsteina, jak zády k brance vystřihl pohledné nůžky a míč skončil mimo. Za tři minuty Morstein nedosáhl na malém vápně na pěkný centr od Pavlišty. Největší příležitost na straně hostů měl deset minut před přestávkou Chovančík, ale Eviak skvěle vyrazil míč na roh.
Hned v začátku druhé půle Dochtor parádním pasem vyslal do brejku Morsteina, ten ale Grygara ve velké šanci překonat nedokázal. Domácí gólman se zase zapotil po střele Petráše. Po hodině hry šli hosté podruhé do vedení. D. Stehlík přizvedl hlavou rohový kop a míč zapadl ke vzdálenější tyči Eviakovy branky - 1:2. Náskok Cembritu navýšil za dalších šest minut střídající Paluska, který po přesném lobu za obranu neměl pronásledovatele, a tak s klidem a přesně zakončil - 1:3. Čechie byla blízko gólu v 69. min., kdy se nadvakrát neprosadil Morstein a po něm ani do útoku nastoupivší Merhout. Naději Čechie na obrat pak udržel Pavlišta, který dokázal skluzem z brankové čáry na úkor křeče odkopnout míč do bezpečí. V 74. min. si po skvělém sólu došel až do šestnáctky pro druhou penaltu Dochtor, kterou následně sám, rovněž s přehledem, proměnil - 2:3. Běžela 82. min., kdy Patera od postranní čáry u potoka poslal centr před branku soupeře a ten se snesl ke vzdálenější tyči, přičemž nejvíce překvapeným byl v tu chvíli gólman Grygar - 3:3. Na třicátý gól v sezóně však stále marně čekal v dresu Čechie Morstein. Nejlepší střelec domácích se po pěkné souhře poloviny hráčů novojáchymovského týmu dočkal v 85. minutě, kdy svojí hlavičkou z bezprostřední blízkosti strhl vedení na stranu Čechie - 4:3. To podtrhl po chvíli ještě Merhout, jenže gól pro ofsajd nemohl být uznán. Čechie již dokázala vedení udržet a po více než měsíci si tabulky okresního přeboru připsala konečně vítězství.

Své poslední mistrovské utkání v této sezóně sehraje ČECHIE v sobotu 15. června 2024 od 17:00 hodin (!!!) v Zaječově. Přijeďte Čechii povzbudit!

ČECHIE Nový Jáchymov - Cembrit  4:3 (1:1)

Branky:
Dochtor 2x z PK, Patera, Morstein. Rozhodčí: Pánek - Zikmund, Sova. ŽK: Cimpa. Diváků: 100.
Sestava: M. Eviak - J. Odeesho Yaqo, P. Dochtor (75. L. Spurný), M. Suchý, M. Krákora, O. Pavlišta, V. Cimpa (90. M. Hrdlička), L. Patera, J. Kudela (59. T. Frydrych), M. Vlček (59. Z. Merhout), J. Morstein.
Další hráči připravení do hry: D. Adam, T. Kotek.
Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, M. Pelc, J. Vlach.

e-mail: p.milfait@atlas.cz