Kalendář akcí

« Červen 2024 »
PoÚtStČtSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
fb

Reklama

Historie klubu

Počátky fotbalu v Novém Jáchymově

... první tým Nového Jáchymova z roku 1929 ...

Prvý fotbalový klub S.K. Nový Jáchymov byl oficiálně založen v roce 1926 v měsíci březnu. Po ustavení výboru byly vypracovány stanovy klubu a zakrátko družstvo začalo hrát mistrovská utkání v tehdejší Podbrdské fotbalové župě. Do čela klubu byl postaven pan Karásek z Prahy a pan Špička, kteří do Nového Jáchymova jezdili každou neděli.
Výbor pracoval ve složení: jednatel Knotek, členové František Jabůrek, Karel Rotta, František Karýzek a Sedláček. S prvním pokusem o fotbalovou hru se vlastně začalo již v roce 1924 koncem dubna zásluhou několika zájemců o kopanou (Hroník, Sedláček, Karýzek, Ant. a Frant. Soukupové, Karel a Ed. Rotta, Frant. Hornof, Frant. a Václav Všetečkové a další). Ještě v tomto roce se do Nového Jáchymova přistěhovali horníci z Kladna, jako Knotek, který byl též dobrým činovníkem, Bohouš Švejnoha a další. Každý z hráčů si sám koupil bílou košili a černé trenýrky, k dispozici zůstalo pouze 5 párů kopaček, ostatní hráli v keckách. Jedině František Karýzek si nechal okovat šněrovací boty takzvanými „švejďáky" na špičkách. Každý z protihráčů, když viděl tyto okované boty, na Karýzka si netroufal.
Mnohá jména hráčů byla totožná, a tak hned dostali svoje přezdívky, jako například bratří Všetečkové - Švihouni, bratři Rottové - Nádherové, bratři Soukupové - Hezouni, Hornofové - Berani a tak podobně. Pod hlavičkou S.K. Nový Jáchymov tato jedenáctka sehrála prvé přátelské zápasy, převážně ve složení:
brankáři: Frant. Sedláček, Všetečka
obránci: Karýzek, Ant. Soukup
záloha: Frant. Elznic, Frant. Jabůrek, Josef Křeček
útok: Karel Rotta, V. Horník, Švejnoha, Soukup.

/Převzato z publikace vydané na počest 40. výročí od založení oddílu kopané v Novém Jáchymově v rámci oslav v roce 1966 - textovou část ročenky připravili František Tomsa a Vladimír Rada, fotografiemi přispěli Karel Horák, Josef Pertof, František Tomsa. Podklady ročenky byly čerpány z vyprávění starších členů oddílu K. Rotty, K. Horáka a jiných, historická část byla volně zpracována podle brožurky Jiřího Suka, vydané v roce 1946./

Jak se postupně měnil název našeho klubu od roku 1926:

SK Nový Jáchymov 
SK Čechie Nový Jáchymov 
Sokol Nový Jáchymov 
Baník Nový Jáchymov 
TJ RND Krušná Hora - Nový Jáchymov 
TJ Permon Krušná Hora - Nový Jáchymov 
TJ Čechie Nový Jáchymov

... tým Nového Jáchymova z roku 1958 ... 

Tělocvičná jednota Nový Jáchymov - 1912

Rychlý kontakt

Čechie Nový Jáchymov

267 03 Nový Jáchymov

telefon: +420 606 498 451
e-mail: info@cechie-fotbal.cz
e-mail: p.milfait@atlas.cz

Generální partner

Forte Beroun spol. s r. o.

Anketa

Reklama

Předpověď počasí

Reklama